• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Z wizytą w partnerskim mieście Ebersbach-Neugersdorf

Ebersbach-Neugersdorf – partnerskie miasto Krapkowic w Niemczech w miniony weekend (30.09.2016-02.10.2016) obchodziło 25 Jubileusz współpracy ze swoimi niemieckimi partnerami z Gründau i Ebersbach an der Fils. Z tej okazji zaproszone zostały wszystkie gminy, które wiąże umowa o współpracy międzynarodowej, również z zagranicy (tj. z Polski Krapkowice, z Francji Bourg-lès-Valence).

Krapkowice reprezentowała 7-osobowa delegacja złożona z radnych Rady Miejskiej: Józefa Guta, Krystyny Brzezińskiej, Wernera Koppe, Tomasza Linka, Zastępcy Burmistrza Krapkowic Romualda Harafa, Skarbnika Miasta Ryszarda Pateja oraz Tomasza Ślęzaka, pracownika Urzędu Miasta i Gminy odpowiedzialnego za współpracę międzynarodową Gminy Krapkowice.

Weekendowe spotkanie obfitowało w wiele rozmów, spotkań i prezentacji dotyczących wszystkich partnerów. Rozmawiano także o dalszych losach współpracy i jej formach. Goście zwiedzili również najciekawsze miejsca w mieście i okolicach Ebersbach-Neugersdorf.

Na upamiętnienie jubileuszu, przedstawiciele wszystkich miast posadzili wspólnie „drzewko partnerstwa” symbol dobrej współpracy na kolejne lata.

 

 

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).