• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

I kropka

15 września uczniowie ZSS nr 1 w Krapkowicach po raz pierwszy wzięli udział w Międzynarodowym Dniu Kropki, czyli globalnym święcie kreatywności, odwagi i zabawy. A wszystko zaczęło się od książki Petera H. Reynoldsa pt. "The Dot".

Udział szkoły w tym globalnym wydarzeniu był doskonałą okazją do odkrywania uczniowskich talentów oraz do rozbudzania kreatywności. W obchody tego święta włączyła się cała społeczność szkolna. Kropki królowały na ubraniach i innych częściach garderoby dyrekcji, nauczycieli oraz uczniów. Ci, którzy nie znaleźli ich w swoich szafach ozdobili swoje koszulki w samodzielnie wykonane kropeczki i kółeczka.

W tym dniu nauczyciele prowadzili lekcje z kropką jako motywem przewodnim lub wymyślali zadania z kropkami. Na matematyce rozwiązywali łamigłówki matematyczne  z kropką w tle.  Na lekcjach j. angielskiego uczniowie oglądali  filmik „The dot” oraz uczyli się piosenki pod tym samym tytułem. Dodatkowo każdy uczeń opisał w języku obcym swoje talenty i najlepsze cechy.

    Nie mogło oczywiście zabraknąć zajęć plastycznych inspirowanych kropką.  Uczniowie przygotowywali  plakaty wykorzystując różne techniki. Z prac uczniów powstała wystawa, która zdobi szkolny korytarz.

Niesamowita historia Vashti posłużyła również jako temat do rozmów podczas godzin wychowawczych. Nauczyciele po obejrzeniu z uczniami filmu animowanego opartego na książce "The Dot", omawiali z nimi przesłanie tej historii, a także pomagali im uzmysłowić sobie, że każdy z nich posiada jakiś talent.                                                                       

Dzień Kropki sprawił radość zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Z pewnością wpisze się on na stałe w kalendarium wydarzeń szkolnych.

IMG_20160915_120402.jpeg

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).