• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Amerykanie w Krapkowicach

W dniu 14 września 2016 r. Gmina Krapkowice gościła delegację amerykańskiego miasta Camas w Stanie Washington.  Przypomnijmy, że miasto Camas oraz Gmina Krapkowice są miastami partnerskimi od 2004 r. Umowę podpisały również świętokrzyska gmina Morawica oraz małopolska gmina Zabierzów. Lloyd Halverson przez wiele lat pełnił funkcję City Manager miasta Camas. Obecnie jest  koordynatorem współpracy zagranicznej. Przyjechał do Krapkowic wraz z małżonką Urlike Halverson.

Gospodarzem spotkania był Burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura, w rozmowach uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy w Krapkowicach oraz członkowie Towarzystwa Przyjaciół Krapkowic. W czasie spotkania podsumowującego dotychczasową współpracę miast partnerskich Burmistrz Krapkowic złożył przedstawicielowi miasta Camas podziękowania za pomoc i wsparcie w organizacji Letniego Obozu Języka Angielskiego, który w tym roku odbył się w Pokrzywnej. Była to 10 edycja Summer English Language Camp.

Letni Obóz Języka Angielskiego organizowany jest od 2005 roku. Przez pierwsze dwa lata odbywał się w Morawicy, w kolejnych latach w Krapkowicach i Zabierzowie.  W 2016 r. organizatorem obozu była Gmina Krapkowice, która zrealizowała zadanie przy współpracy Towarzystwa Przyjaciół Krapkowic. Nauczyciele amerykańscy ze szkoły w Camas prowadzą zajęcia dla 60 uczniów z terenu trzech partnerskich gmin:  Krapkowice, Morawica, Zabierzów. Obozy językowe stanowią doskonałą okazję do nauki języka angielskiego, umożliwiają uczniom bezpośredni kontakt z „native speakers”, którzy dbają o rozwój praktycznych umiejętności posługiwania się językiem obcym.

Warsztaty metodyczne dla nauczycieli języka angielskiego to następny projekt realizowany w ramach współpracy gmin i miast partnerskich. W warsztatach prowadzonych przez nauczycieli z USA uczestniczy 15 nauczycieli języka angielskiego z terenu trzech gmin: Krapkowice, Morawica, Zabierzów. Podczas warsztatów nauczyciele z Camas prezentują ciekawe metody nauczania, które można określić jako „nauka przez zabawę”, przy czym nacisk jest położony zdecydowanie na kształtowanie umiejętności mówienia w języku angielskim. Warsztaty są okazją do wymiany doświadczeń w zakresie metodyki nauczania języka obcego. W tym roku warsztaty językowe odbyły się w Bratysławie – mieście partnerskim Gminy Morawica.

W czasie spotkania w Krapkowicach omówiono istotne sprawy związane z projektami edukacyjnymi i językowymi, które będą realizowane w kolejnych latach w ramach współpracy polsko – amerykańskiej.

1 (Small).jpeg

2 (Small).jpeg

3 (Small).jpeg

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).