• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Nowy rozdział w działalności Środowiskowego Domu Samopomocy

Wypełnione życzeniami balony do nieba i przecięcie wstęgi. Dziś rozpoczął się nowy rozdział w działalności Środowiskowego Domu Samopomocy. Do dyspozycji podopiecznych oficjalnie przekazano nową część Domu. W dodatkowym skrzydle znalazły się między innymi: sala gimnastyczna, pracownie: ceramiczna, plastyczna, techniczna i pomieszczenie socjalne. Fundusze na poprawę warunków podopiecznych Domu pochodziły z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (1 mln 200 tys. zł.). Rozbudowa podyktowana została większym zapotrzebowaniem społecznym. Do tej pory w ŚDS było 45 miejsc, teraz z pomocy ośrodka może korzystać 60 osób.

Podczas uroczystego przekazania nie zabrakło przede wszystkim serdecznych podziękowań za współpracę. Wszystkim pracownikom, na czele z dyrektor Domu, Aleksandrą Mrosek dziękował między innymi burmistrz, Andrzej Kasiura. Podkreślał, że warto realizować takie inwestycje przede wszystkim z myślą o podopiecznych, którzy wymagają troski i pomocy, odpłacają za to sercem. To właśnie serce, życzliwość, opiekę i dobre słowo znajdują na co dzień w Środowiskowym Domu Samopomocy.

To nie koniec nowości w Domu. Oprócz dodatkowych 200 m2 szczęścia do podopiecznych za kilka tygodni trafi samochód. Złożony przez gminę wniosek w tej sprawie został pozytywnie rozpatrzony.   

Na koniec  części oficjalnej do nieba powędrowały balony wypełnione życzeniami. Zrozumienie, szczęście, tolerancja, opiekuńczość, docenienie, akceptacja to tylko niektóre z nich.

 

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).