• PL
  • EN
  • DE
Drodzy mieszkańcy gminy Krapkowice, przypominamy o obowiązku złożenia nowych deklaracji o wysokości opłaty za odpady do 10 marca 2020 roku. Deklaracje przyjmowane są w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach. Dodatkowo w Krapkowickim Domu Kultury przy ul. Prudnickiej 7 (26 lutego) oraz w  Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej przy ul. Mickiewicza 1 (27 lutego) w godzinach 16:00-18:00. Zapraszamy.

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Zdobądź certyfikat

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna ogłosiła ósmą edycję konkursu „Najlepszy produkt turystyczny Województwa Opolskiego 2016 - CERTYFIKAT OROT”. Jego celem jest wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, przyjaznych dla turystów i zarazem nowatorskich produktów turystycznych Opolszczyzny oraz ich popularyzacja.

Konkurs jest integralną częścią ogólnopolskiej akcji przyznawania Certyfikatów Polskiej Organizacji Turystycznej. W pierwszej kolejności na szczeblu regionalnym wybrane zostaną Najlepsze Produkty Turystyczne Województwa Opolskiego w roku 2016. Wśród laureatów Kapituła wybierze trzy produkty, które zgłoszone zostaną do dalszego, krajowego etapu, na którym konkurować będą ze sobą produkty turystyczne ze wszystkich województw. Nasz Region odniósł już trzykrotny sukces na tym poziomie, a nagrodzeni Certyfikatem zostali: Kluczborsko-Oleska Lokalna Organizacja Turystyczna „Kolot” za „Zwierciadło przeszłości”, cykliczna impreza promocyjna – „Dni  Twierdzy Nysa” oraz „Jurapark” w Krasiejowie. Ponadto ostatni z laureatów, „Park Nauki i Rozrywki” z Krasiejowa, otrzymał w 2014 roku nagrodę główną: Złoty Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy Produkt Turystyczny.

Dodatkowo jeden spośród trzech, wybranych na poziomie regionalnym podmiotów wytypowany zostanie do konkursu internetowego, w którym internauci na portalach Onet, wp oraz Interia będą mogli wybrać najlepszy ich zdaniem produkt turystyczny z obszaru całej Polski. W zeszłym roku zgłoszony do plebiscytu internautów Wirtualnej Polski Zamek w Mosznej zdobył 3 miejsce!   Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej są szczególną rekomendacją i gwarancją dla turysty z Polski jak i zza granicy.

Etap regionalny Konkursu ma dodatkowo za zadanie wspierać wszelkie inicjatywy regionalne i lokalne, które przyczyniają się do wzrostu atrakcyjności ofert turystycznych naszego Regionu.

Zadanie to pokrywa się z celami działalności Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, dlatego też podjęliśmy się przeprowadzenia oraz organizacji projektu w województwie opolskim.

Etap ten wyróżni laureatów w pięciu kategoriach, zgodnych z definicją produktu turystycznego:

  • Wydarzenie cykliczne – charakteryzuje się dużą spójnością tematyczną, organizacyjną oraz konkretnym umiejscowieniem w czasie i przestrzeni.
  • Pakiet usług turystycznych - Impreza turystyczna – składa się z kilku usług lub usług i dóbr materialnych (rzeczy) oferowanych przez organizatorów turystyki.
  • Obiekt – charakteryzuje się występowaniem jednej głównej atrakcji (usługi) i dodatkowo kilku usług towarzyszących skupionych w jednym miejscu (obiekcie) mający z punktu widzenia kartograficznego charakter punktowy.
  • Szlak – składa się z wielu miejsc lub obiektów związanych z pewną nadrzędną ideą, połączonych ze sobą wytyczoną, zwykle oznakowaną trasą.
  • Obszar – wewnętrznie złożony zbiór elementów wyróżnionych ze względu na swoją konkretną lokalizację w przestrzeni, charakteryzującą się walorami turystycznymi.

Więcej informacji na stronie Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej http://orot.pl/648/konkurs-na-najlepszy-produkt-turystyczny-wojewodztwa-opolskiego-2016-certyfikat-orot.html

Plakat  Certyfikat OROT 2016-właściwy.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).