• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Rozmawiali o potencjale rzeki Odry

1.jpeg

We wtorek 23 sierpnia Burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura oraz Dyrektor Biura Stowarzyszenia Aglomeracja Opolska Piotr Dancewicz gościli w Urzędzie Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu. Spotkanie z dyrektorem Urzędu Mariuszem Przybylskim dotyczyło tematyki odrzańskiej oraz inicjatyw, które planuje Aglomeracja Opolska z nią związanych. Jedną z nich jest konferencja pn. „Odra jako fundament zintegrowanej polityki rozwoju”, którą AO zorganizuje już we wrześniu dla samorządowców znad Odry. Rola drugiej co do wielkości drogi wodnej w Polsce stanowi niezwykłą wartość dla lokalnego rozwoju i gospodarki regionu.

W kolejnej części spotkania Dyrektor Przybylski z pokładu łodzi od strony „wody” zaprezentował samorządowcom kędzierzyńsko-kozielską infrastrukturę odrzańską, aby lepiej zrozumieć „uśpiony” od lat potencjał i możliwości jakie daje rzeka. Spotkanie zrodziło owocną dyskusję oraz nowe pomysły, które będą mogły być realizowane w przyszłości.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).