• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

V Piknik Odrzański

Wyjątkowa widownia i fantastyczna podróż w czasie, czyli V Piknik Odrzański. Port Jachtowy w Krapkowicach na trzy dni zmienił się w średniowieczne miasteczko. Były: kramy kupieckie, pokazy dawnych rzemiosł, przemarsz orszaku książęcego, inscenizacja chrztu Mieszka I, budowa średniowiecznego zamku z kartonów, bitwa rycerska i widowiskowe wyścigi smoczych łodzi. W tym roku najlepsza okazała się załoga GarageGym.

Na specjalnie skonstruowanej pływającej scenie wystąpili: Krapkowickie Studio Piosenki, Teatr Tańca „Siera”, „Trzech tenorów”, „Dziwoludy” oraz uczniowie Zespołu Szkół Sportowych nr 1 w inscenizacji „Lilije” Adama Mickiewicza (przygotowanie Cecylia Kosmala). Na zakończenie trzydniowego, rodzinnego spotkania, po raz pierwszy w historii Krapkowic na pływającej scenie wystąpiło 150 osób z 8 zespołów wokalnych. Koncert „Świecie nasz” w krapkowickim porcie zgromadził tłumy.

Tegoroczny Piknik Odrzański był wyjątkowy z jeszcze jednego powodu. W tym roku, uczestniczyło w nim ponad 1000 gości z Francji zmierzających na Światowe Dni Młodzieży. W kościele św. Mikołaja młodzi, pełni wiary i pozytywnej energii pielgrzymi wzięli udział w nabożeństwie. Mszy przewodniczyli: Prymas Francji, Phillipe Barbarin oraz Biskup Opolski, Andrzej Czaja. Nabożeństwo transmitowała francuska telewizja. Według dziennikarzy obejrzało ją 800 tys. wiernych. Po wspólnym posiłku i Koronce do Miłosierdzia Bożego pielgrzymi wraz z orszakiem książęcym przeszli do Portu Jachtowego. Tam serdecznie przywitani przez burmistrza, Andrzeja Kasiurę obejrzeli inscenizację chrztu Mieszka I z udziałem Opolskiego Bractwa Rycerskiego i Wojciechowego, przygotowaną przez członków Stowarzyszenia Port Jachtowy w Krapkowicach.  

Wszystkim zaangażowanym w organizację tegorocznego Pikniku Odrzańskiego połączonego ze Światowymi Dniami Młodzieży serdecznie dziękujemy. Tak duże wydarzenie, było dla gminy wyzwaniem. Poprzedziły go kilkumiesięczne przygotowania. Ale bez wątpienia,  było warto. Dzięki wspólnej, bezinteresownej pracy ludzi, którym zależy na rozwoju „grodu Krapkowice” i którzy chętnie dzielą się i zarażają swoją pasją, wspólnie pokazaliśmy, że Krapkowice, to GOŚCINNA PRZYSTAŃ.

Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI dla wszystkich, którzy na co dzień kierują się dewizą Jima Rohna, że „to ustawienie żagli, a nie kierunek wiatru decyduje, w którą stronę popłyniesz”.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).