• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej

We wtorek 12 lipca 2016 r. uczestnicy Letniego Obozu Języka Angielskiego  ruszyli w kierunku Kotliny Kłodzkiej, by podziwiać Góry Stołowe. Głównym celem wyjazdu była wspinaczka na Szczeliniec, który położony jest w Sudetach, przy granicy państwowej z Czechami. W części bezleśnej przeważają wyniesienia skalne Gór Stołowych, które stanowią główny walor krajobrazowy. W Polsce Góry Stołowe są jedynym przykładem występowania gór płytowych. Właśnie taka budowa i zachodzące procesy geomorfologiczne i erozyjne doprowadziły do powstania oryginalnych form skalnych (wież, ambon, grzybów) skalnych labiryntów i ostańców. Z tego najbardziej znane są słynne "Błędne skały", a także "Skalniak","Skalne Grzyby" czy "Skały Puchacza".

Pogoda była piękna, więc wokół roztaczały się wspaniałe widoki. Po przejściu malowniczej trasy młodzież udała się do Polanicy, aby zwiedzić rozległy Park Zdrojowy z pijalnią wód z 1911 roku połączoną z halą spacerową, budynkiem sanatorium "Wielka Pieniawa", teatrem zdrojowym
z 1925 r. oraz Starym Domem Zdrojowym z 1892 r.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).