• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wycieczka do Wrocławia

W dniu 7 lipca 2016 r. odbył się wspólny wyjazd uczestników Letniego Obozu Języka Angielskiego, którego celem było m.in. poznanie dziedzictwa kulturowego, historycznego i naukowego Wrocławia, wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, a także integracja młodzieży z miast partnerskich oraz pogłębianie więzi koleżeńskich.

Zwiedzanie Wrocławia rozpoczęto od wizyty w Muzeum Narodowym. Młodzież zobaczyła Panoramę Racławicką -  obraz przedstawiający bitwę pod Racławicami, w której uczestnicy Insurekcji pod wodzą Tadeusza Kościuszki pokonali wojska rosyjskie. Obraz wystawiany jest w specjalnie zbudowanej rotundzie - muzeum Panorama Racławicka
we Wrocławiu. Monumentalne malowidło Panorama Racławicka osiąga długość 114 metrów
i wysokość piętnastu metrów. Młodzież uczestniczyła w lekcji muzealnej, która obejmowała wstęp do Małej Rotundy, gdzie przedstawiona była makieta, na której ukazano położenia wojsk polskich i rosyjskich podczas bitwy pod Racławicami. Na piętrze uczestnicy obozu podziwiali dzieło malarskie, zapoznając się jednocześnie z historią bitwy.

Po z wyjściu z muzeum młodzież udała się na spacer po Wrocławiu. Trasą legend śląskich uczniowie dotarli do Rynku Głównego, gdzie zwiedzili zbytkowe kamieniczki
i Ratusz. Następnie młodzież skierowała się do najbardziej oczekiwanego punktu programu,
a mianowicie do Afrykarium  we wrocławskim Zoo. W 19 akwariach i basenach uczestnicy obozu  mogli podziwiać  zwierzęta zamieszkujące plaże i rafę koralową Morza Czerwonego, rzekę Nil, krainę Wielkich Rowów Afrykańskich, głębię Kanału Mozambickiego, plaże Wybrzeża Szkieletów (Namibia) i Dżunglę dorzecza Kongo. 

Zgonie z życzeniem uczestników wycieczki, przed powrotem wycieczkowicze wstąpili na posiłek do McDonalda. W drodze powrotnej  nie zabrakło wspólnych rozmów i opowieści oraz dużej dawki śmiechu. Zamierzone cele wycieczki zostały zrealizowane. Uczniowie zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do ośrodka w Pokrzywnej.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).