• PL
  • EN
  • DE
Drodzy mieszkańcy gminy Krapkowice, przypominamy o obowiązku złożenia nowych deklaracji o wysokości opłaty za odpady do 10 marca 2020 roku. Deklaracje przyjmowane są w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach. Dodatkowo w Krapkowickim Domu Kultury przy ul. Prudnickiej 7 (26 lutego) oraz w  Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej przy ul. Mickiewicza 1 (27 lutego) w godzinach 16:00-18:00. Zapraszamy.

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

KAMERA NA MPSZOKu - Mobilnym Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych

Szanowni mieszkańcy Gminy Krapkowice!

W trosce o środowisko i  utrzymanie czystości na terenie naszego miasta Straż Miejska w Krapkowicach dnia 12 lipca br. zamontowała kamerę, która będzie monitorowała teren parkingu przy hali widowiskowo-sportowej im. W. Piechoty w Krapkowicach. Powyższe działania są reakcją na liczne interwencje mieszkańców dot. podrzucania na tym terenie odpadów w terminach innych niż wynikające z harmonogramu otwarcia Mobilnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. 

Jednocześnie przypominamy, że do w/w punktu, czynnego w każdą sobotę oraz w co drugi piątek miesiąca, mieszkańcy Gminy Krapkowice mogą nieodpłatnie przekazywać: meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, opony samochodowe, odpady niebezpieczne, a także gruz z remontów prowadzonych indywidualnie w gospodarstwach domowych. 

Szczegółowy harmonogram dostępny jest na stronie internetowej www.krapkowice.pl w Zakładce Gospodarka Odpadami – MPSZOK.

Apelujemy do wszystkich mieszkańców, będących świadkami podrzucania odpadów w miejscach do tego nieprzeznaczonych o żywe reagowanie na tego typu sytuacje, czy to przez zwrócenie uwagi osobom dokonującym takich rzeczy, czy też zgłoszenie ich do Straży Miejskiej w Krapkowicach (tel. 606-448-422) lub do Wydziału Gospodarki Gruntami, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta i Gminy w Krapkowicach (tel. 77/ 44 66 895).

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).