• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Letni obóz języka angielskiego rozpoczęty

3 lipca rozpoczął się Letni Obóz Językowy „Summer English Language Camp” organizowany w ramach partnerskiej współpracy trzech polskich gmin: Krapkowic, Morawicy i Zabierzowa wraz z miastem Camas w USA. Organizatorem tegorocznej edycji obozu jest Gmina Krapkowice, która realizuje projekt przy wsparciu Towarzystwa Przyjaciół Krapkowic.

Uroczyste rozpoczęcie obozu nastąpiło w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Drogowiec” w Pokrzywnej.  Uczestniczyli w nim m. in.: Andrzej Brzezina - Zastępca Burmistrza Krapkowic, Jolanta Myśluk - Naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury Urzędu Miasta i Gminy w Krapkowicach,  Krystian Klemens - Wiceprzewodniczący Towarzystwa Przyjaciół Krapkowic oraz pracownicy Wydziału Oświaty i Kultury Urzędu Miasta i Gminy w Krapkowicach.

W obozie uczestniczy łącznie 60 uczniów z terenu trzech partnerskich gmin:  Krapkowice, Morawica, Zabierzów oraz dwóch uczniów z Bratysławy (Słowacja). Obóz językowy potrwa do 15 lipca 2016 r. Kierownikiem obozu jest Triandafilia Ralli. Osobami sprawującymi opiekę nad uczestnikami obozu są: Jagoda Maklselon (Krapkowice), Justyna Kasperek (Morawica) i Renata Pędrys (Zabierzów). Podczas obozu organizatorzy zapewnili fachową opiekę pielęgniarską, którą pełni Halina Stanisz.

Obóz językowy stanowi doskonałą okazję do nauki języka angielskiego. Tegoroczne warsztaty językowe poprowadzą nauczyciele ze Stanów Zjednoczonych: Dana Lighty, Aaron Smith i Marilyn Boerke przy  wsparciu dwóch asystentów: Emmy Jones i Andrew Henson. Sprawdzone już w latach poprzednich formy nauki, umożliwią bezpośredni kontakt z „native speakers”, którzy w sposób naturalny zachęcą do komunikacji w języku angielskim i dbają o rozwój praktycznych umiejętności posługiwania się językiem obcym. Popołudniami organizowane są różnego rodzaju zajęcia, m.in.: artystyczne, plastyczne, fotograficzne,  sportowe. W czasie obozu odbędą się wycieczki: do Wrocławia, Kotliny Kłodzkiej
zaplanowano także wejście na Biskupią Kopę. Jedną z tegorocznych atrakcji turystycznych obozu jest spływ  kajakowy rzeką Osobłogą na trasie Komorniki-Krapkowice.

Uroczyste zakończenie obozu nastąpi 15 lipca w Krapkowickim Domu Kultury w Krapkowicach. Młodzież zaprezentuje wtedy swoje umiejętności językowe w programie artystycznym.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).