• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Sukces chemików z ZSS nr 1

Doświadczenie za 2,5 tysiąca złotych. To nie czary, to chemia. Taką kwotę wywalczyli uczniowie Zespołu Szkół Sportowych nr 1 w Krapkowicach.  Przedmiotem konkursu było zaprezentowanie ciekawego oraz oryginalnego doświadczenia chemicznego. Doświadczenie pt. "Jak powstają stalagmity?" wykonane przez gimnazjalistów klasy IIIB: Karolinę Glinkę, Ewę Szławień i Janka Mocię zostało najwyżej ocenione przez komisję konkursową. Uczniowie zdobyli I miejsce i główną nagrodę w wysokości 2500zł z przenaczeniem 4/5 kwoty na doposażenie pracowni chemicznej, a 1/5 do podziału pomiędzy członków zespołu konkursowego. Zwycięskie doświadczenie musiało spełnić szereg wymagań. Jednym z nich było nakręcenie krótkiego filmu, który dokumentował pracę uczniów. Bardzo duży wkład w efekt końcowy miał Dawid Asman, który nakręcił i zmontował materiał. Nad całym przedsięwzięciem czuwała nauczycielka chemii, Ewa Chalecka.

Gratulujemy zwycięskiej drużynie sukcesu i mamy nadzieję, że ich młodsi koledzy, zachęceni tym sukcesem w następnym roku wezmą udział w kolejnej edycji konkursu "Młody All-Chemik".

Spotkanie Młodych Chemików zorganizowane zostało przez Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy, Klaster Chemii Specjalistycznej Chem-Ster oraz Zespół Szkoł nr 3 im. M. Reja w Kędzierzynie- Koźlu.

20160606_120920.jpeg

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).