• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Co wiesz o samorządzie, czyli lekcja z burmistrzem i radnym

„Burmistrz, to ktoś, kto rządzi miastem, żeby był porządek, a nie chaos”. Tak o funkcji włodarza gminy mówią siedmiolatkowie. Dziś burmistrz, Andrzej Kasiura i radny Andrzej Malinowski na godzinę zostali nauczycielami.

Panowie w klasie 1c Szkoły Podstawowej nr 1 w Krapkowicach przeprowadzili lekcję wiedzy o samorządzie lokalnym. Było o zadaniach burmistrza, miejskich radnych, budżecie i demokracji. Nie zabrakło także wniosków składanych przez najmłodszych mieszkańców gminy. Między innymi na takie w swojej codziennej pracy czekają samorządowcy. A to dlatego, by na sprawy spoglądać z różnych punktów widzenia. Dlatego w planach gminnych samorządowców jest powołanie młodzieżowej rady miejskiej.

Lekcja z burmistrzem i radnym dla siedmiolatków to pierwszy etap poznawania lokalnego samorządu. Uczniowie klasy 1c wraz ze swoim wychowawcą, Januszem Ludwą w przyszłym roku planują udział w posiedzeniu rady miejskiej.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).