• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Pierwsza pomoc – nie bądź obojętny

W ratowaniu ludzkiego życia ważna jest dosłownie każda sekunda i umiejętne wykonywanie czynności podtrzymujących podstawowe funkcje życiowe. O wiedzę z tego zakresu spokojni mogą być nauczyciele wychowania fizycznego i organizatorzy imprez sportowych. 19 maja wszyscy ukończyli szkolenie „Udzielanie pierwszej pomocy osobom, które znalazły się w zagrożeniu utraty zdrowia lub życia w obiektach sportowych”. Fachową wiedzę otrzymali z pierwszej ręki. Szkolenia przeprowadzili studenci Koła Naukowego Medycyny Ratunkowej COR działającego przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie.
Studenci przyjechali na zaproszenie Krapkowickiej Pływalni „Delfin”. To pierwsze, ale nie ostatnie spotkanie. Od przyszłego roku szkolnego pływalnia zamierza rozpocząć szkolenia dla dzieci. Tak, by od najmłodszych lat nasze pociechy nie były obojętne i nauczyły się zasad udzielania pierwszej pomocy.

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).