• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Mieszkańcy Krapkowic oddali hołd Orlętom Lwowskim

W miniony czwartek mieszkańcy z Krapkowic dwoma autokarami udali się na kresy dawnej Rzeczpospolitej.

Swoją podróż rozpoczęli od podziwiania zabytków dawnej stolicy Galicji – Lwowa m.in.: Katedry Łacińskiej, Soboru św. Jura, Rynku, a także Budynku Teatru Miejskiego, w którym występuje słynna opera i balet lwowski. Następnie zobaczyli panoramę miasta z najwyższego wzgórza, na którym usypano Kopiec Unii Lubelskiej.

Po obiedzie grupa wycieczki udała się na niesamowity spektakl baletowy – Giselle. Barwne występy taneczne i niesamowita oprawa muzyczna urzekła prawie tysięczną widownię.

Sobotni dzień krapkowiczanie spędzili poza Lwowem zwiedzając tzw. „Złotą Podkowę Lwowską”, czyli zamki w Złoczowie, Podhorcach i Olesku (miejsca znane w historii  z życia króla Jana III Sobieskiego i jego ukochanej Marysieńki).

Ostatnim punktem programu było odwiedzenie pola słynnej bitwy pod Zadwórzem,  która miała miejsce 17 sierpnia 1920 roku w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Bitwa ta nazywana jest także „Polskimi Termopilami”, ponieważ zginęło tam 318 młodych polskich żołnierzy.

Ostatniego dnia wycieczki w niedzielę mieszkańcy Krapkowic oddali hołd zasłużonym Polakom na Cmentarzu Łyczakowskim oraz poległym Orlętom Lwowskim, bohatersko broniącym Lwowa w 1918 roku.

Burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura wraz z przedstawicielami Rady Miejskiej uczestniczącymi w wycieczce i komandorem Stowarzyszenia PJK – złożyli pamiątkowy wieniec na grobie poległych żołnierzy. 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszej wycieczce oraz osobom, które zaangażowane były w przygotowanie wyjazdu dla tak licznej grupy mieszkańców na Ukrainę.

Organizatorem wycieczki była Gmina Krapkowice i Stowarzyszenie Port Jachtowy Krapkowice.

Jesteśmy przekonani, że wycieczka nie będzie ostatnią i przy tak dużym zainteresowaniu, wspólnie zorganizujemy kolejne, równie atrakcyjne wycieczki.

1.png 2.png
 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).