• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Ogrodzenie ZSS nr 1 jak nowe

Z założenia wolny dzień, jakim jest sobota, okazał się być bardzo pracowitym dla wszystkich  związanych z Zespołem Szkół Sportowych nr 1 w Krapkowicach. Dlaczego? Otóż ten właśnie dzień, z inicjatywy prężnie działającej Rady Rodziców, przebiegał pod hasłem „Zróbmy to razem – malujemy szkolny płot”. Czy to była zasługa dobrze rozreklamowanej akcji, czy też akcja obudziła potrzebę wspólnego działania – nie wiadomo. Może i jedno, i drugie. Dość, że o godzinie 8:30 pod szkołą był tłum i rwetes, jak w powszedni dzień. Zjawili się przedstawiciele wszystkich klas wraz z rodzicami oraz nauczyciele. Tak liczna obecność zaskoczyła chyba organizatorów, bo już wkrótce okazało się, że zabrakło pędzli! Ale bardzo dobrze zorganizowani przedstawiciele Rady Rodziców poradzili sobie z tym natychmiast i już  po godzinie 9:00 słychać było jedynie odgłos pędzli poruszających się po prętach szkolnego ogrodzenia. Nad odnawianiem płotu pracowali wszyscy – dyrektor szkoły, nauczyciele, dzieci oraz ich rodzice. Wspólny wysiłek szybko dawał widoczne rezultaty – szybko, jak po deszczu, zwiększała się ilość odmalowanych przęseł. Prace zakończono po godzinie 13:00 wspólnym grillem, przygotowanym przez Dyrektora szkoły. Po posiłku uprzątnięto miejsca pracy, a wszyscy „malarze” rozeszli się do domów w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku.
           Dyrektor szkoły Mariusz Znamiec serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu akcji – dzieciom, ich rodzicom oraz nauczycielom. Szczególne podziękowania należą się Radzie Rodziców, która zainicjowała sobotnie wydarzenie. Na pewno nie było łatwo wstać wcześnie w sobotni poranek.
           Nie sposób przecenić akcje takie jak ta. Wspólne aktywne spędzanie czasu sprawia, że małe społeczności jednoczą się jeszcze bardziej, a ludzie poznają się lepiej. Ciekawa inicjatywa rodziców na pewno będzie miała ciąg dalszy. Jak powiedział kiedyś Henry Ford „Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces” .

                                                                                                                        ZSS n1 Krapkowice

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).