• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Nowy sezon w Porcie Jachtowym w Krapkowicach

Przygotowania do nowego sezonu rozpoczęte. W krapkowickim porcie jachtowym pasjonaci żeglarstwa zwodowali duże jednostki i motorówki. Oficjalne rozpoczęcie już 1 maja.

Tegoroczny sezon zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie!!! Poza kajakami, rowerkami i skuterami dla dzieci, do dyspozycji będą także motorówki i statek pasażerski, który na pokład zabiera 50 osób (po wcześniejszym ustaleniu terminu dla grupy zorganizowanej). Od tego sezonu rusza także Camper Port. Do dyspozycji jest 15 stanowisk. Są sanitariaty i wszelkie potrzebne media.

To jeszcze nie koniec nowości. Na terenie krapkowickiego portu swoją siedzibę będzie miał oddział Odrzańskiego Ratownictwa Specjalistycznego. Właśnie trwa budowa bazy ratowniczo-szkoleniowej. Dla mieszkańców Krapkowic i okolic oznacza to, że na szkolenia dla ratowników wodnych czy sterników motorowodnych nie będą musieli jeździć już do Opola.

Wodniacy w tym roku mają napięty kalendarz. W programie m.in. Grand Prix Odry w Wyścigach Skuterów, Odrzańska Odyseja, Piknik Odrzański z Wyścigiem Smoczych Łodzi, Flis Odrzański czy Regaty Kajakowe.

Mimo, że z Krapkowic do morza daleko, to mieszkańcy Gminy na atrakcje liczyć mogą także nad Bałtykiem. W Szczecinie trwają rejsy próbne zbudowanego przez Andrzeja Dembińskiego jachtu.  Po odbiorach technicznych Państwowego Rejestru Statków, łódź będzie gotowa do wypłynięcia na szerokie wody. Planowane są tygodniowe rejsy po Morzu Bałtyckim. Wystarczy wcześniej umówić termin. Motorowodniacy ze Stowarzyszenia „Port Jachtowy” zdecydowali, że pierwszeństwo mają mieszkańcy Krapkowic. Szczegóły u komandora portu Jana Szefera, tel. 602 645 898.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).