• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Turniej Wiedzy Pożarniczej

Popularyzacja przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie szeroko pojętej ochrony przeciwpożarowej. 17 marca w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach odbyły się miejsko-gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Wzięli w nim udział uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki w eliminacjach rozgrywanych w szkołach z terenu naszej gminy. Turniej odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe i gimnazja. Organizatorami turnieju był Urząd Miasta i Gminy w Krapkowicach oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Krapkowicach.

Chcąc jak najlepiej i najciekawiej przybliżyć wiedzę o pożarnictwie, strażacy przygotowali także w Komendzie PSP pokaz sprzętu ratowniczego. Uczniowie zapoznali się z zasadami funkcjonowania centrum dowodzenia i poznali metody ewakuacji poszkodowanych.

Po pokazach odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród wszystkim uczestnikom turnieju.

Wyniki konkursu:

Kategoria wiekowa szkół podstawowych:

I miejsce – MICHAŁ MECLIK – PSP nr 1 w Krapkowicach.

II miejsce – JULIA OLENDER - PSP nr 1 w Krapkowicach.

III miejsce – PIOTR WIERTELARZ - ZSS nr 1 w Krapkowicach.

Kategoria wiekowa gimnazjum:

I miejsce – JAKUB BARTKOWSKI – Gimnazjum Dwujęzyczne w Krapkowicach

II miejsce – PAWEŁ SNIEGON - Gimnazjum Dwujęzyczne w Krapkowicach.

III miejsce – TOMASZ OBERNICHIN - ZSS nr 1 w Krapkowicach.

Do etapu powiatowego zakwalifikowali się uczniowie z dwóch kategorii, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).