• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

"Nie tylko palcem po mapie"

- Zaczęło się od rozróżniania i zapamiętywania flag poszczególnych państw świata – tak o początkach swojej geograficznej pasji mówi Filip Mazurek, trzecioklasista Publicznego Gimnazjum nr 2 w Krapkowicach, który jako jedyny w naszej gminie zakwalifikował się do finału Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego. 

- W szkole podstawowej znałem już stolice większości państw – opowiada Filip. – Mam do tego smykałkę, potrafię bez trudu wskazać na mapie właściwe miejsce. Mapy są szalenie pasjonujące. Ich studiowanie rozbudziło we mnie ciekawość świata. Teraz chętnie czytam o różnych krajach i kulturach. Uwielbiam również podróżować po kraju i Europie. Lubię podpatrywać, jak wyglądają inne miejsca, jak żyją tam ludzie, interesują mnie różnice międzykulturowe i obyczajowe.

Na pytanie o najbliższe i dalsze plany Filip odpowiada:

- Z etapem wojewódzkim Konkursu Geograficznego wiążę wielkie nadzieje. Jeśli zostanę laureatem, oprócz ogromnej satysfakcji, będę miał możliwość wyboru szkoły ponadgimnazjalnej i zostanę zwolniony z jednej części egzaminu gimnazjalnego. To duża nagroda. A te dalsze plany życiowe są związane z podróżami. Chciałbym podróżować po świecie. To moje marzenie.

Nad. JC

geografia.jpeg

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).