• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Spotkanie ws. dróg wojewódzkich w Gminie Krapkowice

W czwartek 25 lutego w gabinecie Burmistrza Krapkowic rozmawiano nt. dróg wojewódzkich na terenie gminy Krapkowice.

W spotkaniu uczestniczyli:  członek Zarządu Województwa Opolskiego Szymon Ogłaza, przedstawiciel Departamentu Infrastruktury i Gospodarki w Urzędzie Marszałkowskim Remigiusz Widera oraz zastępca dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich pan Mirosław Sokołowski.

Oprócz Burmistrza obecni byli m.in. wiceburmistrz Romuald Haraf, Naczelnik Wydział Gospodarki Komunalnej UMiG w Krapkowicach pani Katarzyna Kubacka, a także Radni wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Krapkowicach Andrzejem Małkiewiczem.

Jednym z tematów była zmiana organizacji ruchu na rondo przy ulicach: Opolskiej, Głowackiego, 1 Maja. Udało się uzgodnić, że rondo będzie wykonane w tym roku, podobnie jak rondo w Otmęcie, tzn. na zasadzie zmiany organizacji ruchu, likwidacji niektórych wysepek, ale dodatkowo z wymianą nawierzchni na terenie tego skrzyżowania. Łączny koszt inwestycji to ok. 200 000 zł. Gmina deklaruje partycypację w połowie kosztów. Na ostatniej Sesji Rady Miejskiej na ten cel zabezpieczono 130 000 zł. Szczegóły przebudowy będą ustalane w najbliższych tygodniach.

Kolejnym punktem spotkania była budowa kanalizacji deszczowej przy ul. Opolskiej, od rozbudowującego się zakładu Meblosoft w stronę linii kolejowej z odprowadzeniem w stronę Odry. Kanalizacja miałaby za zadanie odbierać wody opadowe z drogi wojewódzkiej nr 416, jak również z nowo powstałej inwestycji. Szacunkowy koszt kanalizacji to ok 1 mln zł. Chcielibyśmy, aby ta inwestycja była wykonana jeszcze w tym roku. Istotnym dla gminy jest to, aby inwestor mógł we właściwy sposób odprowadzić wody opadowe, jak również ZDW z drogi wojewódzkiej. Finansowanie inwestycji miałoby się odbyć z budżetu gminy oraz ZDW, jego warunki będą ustalone w przyszłości.

Omawiano także temat ul. Prudnickiej i koncepcji, którą ZDW postanowiło opracować w zeszłym roku. Ustalono, że na ul. Prudnickiej będzie wykonany solidny remont cząstkowy, poproszono także ZDW o informację jaki byłby koszt wymiany nawierzchni asfaltu na całej ul. Prudnickiej. Natomiast szczegółowa koncepcja przepływu ruchu od ronda na DK 45 do ronda w Gogolinie będzie możliwa m.in. w oparciu o obserwacje ruchu na nowopowstałych rondach. Jednakże sama przebudowa drogi 409 przebiegającej przez Krapkowice to wielomilionowe zadanie, na które trzeba będzie poszukać środków zewnętrznych w perspektywie najbliższych lat.

Pozostałymi, innymi poruszanymi tematami były także: droga wojewódzka Gwoździce – Rogów Op. , droga wojewódzka Żywocice, Kórnica, Ściborowice.

Podsumowując wicemarszałek podkreślił, że drogi wojewódzkie w gminie Krapkowice, ze względu na ich ilość i natężenie ruchu są dla ZDW bardzo ważnym elementem, co cieszy krapkowicki samorząd.

1 (Small).jpeg 2 (Small).jpeg 3 (Small).png

  

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).