• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

,,Czyste Powietrze Wokół Nas” w PP8

Program przedszkolnej edukacji antynikotynowej "Czyste Powietrze Wokół Nas" zrealizowany został w grupie "Sówek". Organizatorem Programu była Państwowa Inspekcja Sanitarna, a patronat honorowy objęli Minister Edukacji Narodowej i Minister Zdrowia. Koordynatorem projektu jest pani Justyna Szczęsna  z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krapkowicach.
W wychowaniu zdrowotnym dziecka program ten stanowi pierwszy etap nabywania wiedzy na temat szkodliwości dymu tytoniowego. Kształtowanie i wychowanie człowieka zaczyna się od najmłodszych lat. Postawa obronna wobec zjawiska palenia tytoniu, którą uda się wykształcić u dziecka w wieku przedszkolnym, owocuje przez całe życie.
Cele główne programu:
1. Wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy.
2. Zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub gdy dorośli palą przy nich tytoń.
Program składał się z pięciu zajęć warsztatowych: wycieczka, co i dlaczego dymi?, jak się czuję, kiedy dymi papieros?, co się dzieje, gdy ludzie palą papierosy? jak unikać dymu papierosowego?

Zajęcia miały charakter warsztatowy. Taka forma dostarczyła dzieciom najwięcej okazji do nauki przez doświadczenie. 

 

Katarzyna Pastuszczak

Emilia Pierzchała

 

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).