• PL
 • EN
 • DE
×

Wyszukaj w serwisie

VI Forum Gospodarcze w Krapkowicach - relacja

Krapkowice, obok Opola i Nysy, będą jednym z trzech najsilniejszych ośrodków gospodarczych w województwie. To prognozy poparte licznymi badaniami. Tak na VI Krapkowickim Forum Gospodarczym mówił prof. zw. dr hab. Romuald Jończy, profesor nauk ekonomicznych. Decydującym czynnikiem tak wielkiego potencjału jest niewątpliwie położenie gminy, ale też doskonała infrastruktura i dobra jakość życia. Dodatkowo, według wieloletnich badań, najwięcej młodzieży z województwa opolskiego zostaje właśnie w naszej gminie. Nawet Ci, którzy decydują się na zarobkową emigrację, zamierzają tu wrócić. To ewenement nie tylko w skali województwa, ale całego kraju. To główne argumenty decydujące o tym, że Krapkowice na gospodarczej mapie Polski stają się zielonym punktem.

O tym, że gmina już przedsiębiorczością stoi świadczy między innymi opublikowany przez dziennik „Puls Biznesu” ranking Gazele Biznesu. W gronie najdynamiczniej rozwijających się firm, aż 9 ma swoją siedzibę lub planuje jej lokalizację na terenie gminy. Taki wynik plasuje Krapkowice na trzecim miejscu w województwie, tuż za Opolem i Kędzierzynem-Koźlem. 

VI Krapkowickie Forum Gospodarcze było doskonałą okazją do wyróżnienia przez Burmistrza Krapkowic, Andrzeja Kasiurę przedstawicieli firm, które znalazły się w elitarnym klubie Gazel Biznesu. Listy gratulacyjne trafiły także do przedsiębiorców i osób prywatnych nagrodzonych przez Opolską Izbę Gospodarki, Złotymi i Srebrnymi Laurami Umiejętności i Kompetencji.

 

Gazele Biznesu:

 1. Budopap Sp z o.o.
 2. Paul Schockemöhle Logistics Polska Sp. z o.o.
 3. Chespa Farby Graficzne Sp. z o.o.
 4. Chespa Sp. z o.o.
 5. Chespa Wykrojniki Sp. z o.o.
 6. H. Niemeyer-Polserw Sp. z o.o.
 7. Zakłady Mechaniczne ZAMPAP w Krapkowicach S.A.
 8. Piomar Sp. z o.o.

Laury Umiejętności i Kompetencji:

 1. Paul Schockemöhle Logistics Polska Sp. z o.o.
 2. Ewa Maria Piłat, prezes Stowarzyszenia Kraina św. Anny
 3. Zofia Korycińska, położna Krapkowickiego Centrum Zdrowia
 4. R&M Centrum Szkolenia Zawodowego
 5. Paga-Pro Sp. z o.o. Sp. k.

Na spotkaniu przedstawiono także budżet na 2016 rok oraz omówiono ulgi dla inwestorów. Scharakteryzowano działający w Urzędzie Miasta i Gminy punkt konsultacyjny, który pomaga inwestorom między innymi w poszukiwaniu atrakcyjnych terenów czy doradza w sprawach środków pomocowych. Ostatnio zainteresowani kupnem terenów w naszej gminie byli przedsiębiorcy z Danii, Niemiec i Chin. Jednak, by zaoferować tereny jak największej grupie potencjalnych inwestorów należy zadbać o odpowiednią promocję potencjału gospodarczego gminy. Jeszcze w pierwszej połowie tego roku Urząd przygotuje gospodarczy newsletter.

Podczas Forum rozmawiano także o zacieśnieniu współpracy między innymi z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną w Katowicach, Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Agencją Nieruchomości Rolnych i Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki. To właśnie dyr. OCRG, Roland Wrzeciono zaprezentował Klub 150. To inicjatywa realizowana w ramach projektu Opolska Platforma Innowacji, skupiająca przedsiębiorstwa o istotnym znaczeniu dla opolskiej gospodarki. Inicjatywa Klubu 150 objęta została patronatem Ministra Gospodarki oraz Banku Gospodarstwa Krajowego. Partnerami Klubu są Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „Invest-Park” oraz Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).