• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności lokalne
Nowy-stary sołtys Steblowa

Paweł Mazurek pozostaje sołtysem Steblowa. Wczoraj mieszkańcy wybrali swojego nowego-starego przedstawiciela oraz 12 osobową radę sołecką. Gratulujemy oraz życzymy powodzenia i niesłabnącego zapału, by podejmowane działania były źródłem satysfakcji i społecznego uznania.

To pierwsze w tym roku wybory sołtysa i rady sołeckiej w gminie Krapkowice. Kolejne odbędą się już 25 stycznia w Kórnicy.

Aktualności lokalne
Dronem w smog

14 Stycznia 2019

Śledztwo umorzone

14 Stycznia 2019

Rekordowy 27. Finał WOŚP

14 Stycznia 2019

Kultura
Podziękowanie za piękną iluminację

Wieloletnia promocja i rozświetlanie wizerunku gminy Krapkowice. Ogród państwa Jaschików od kilkunastu lat w czasie świąt Bożego Narodzenia zmienia się w … Las Vegas. Posesję rozświetla 40 tysięcy lampek, to nietuzinkowa atrakcja turystyczna. 9 stycznia w imieniu burmistrza Krapkowic Andrzeja Kasiury podziękowanie za kontynuację pięknej pasji złożył panu Henrykowi Tomasz Ślęzak, zastępca naczelnika Wydziału Organizacyjnego, Sportu i Turystyki UMiG w Krapkowicach. Gorące podziękowania otrzymała także żona pana Henryka, Eleonora. To właśnie wsparcie najbliższych staje się motorem napędzającym dalsze działania.

Edukacja
"Wybieram Wybory"

Państwowa Komisja Wyborcza wraz z Krajowym Biurem Wyborczym organizują III edycję Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”. W Konkursie mogą uczestniczyć uczniowie wszystkich średnich (ponadgimnazjalnych oraz ponadpodstawowych) szkół publicznych i niepublicznych (działających na prawach szkół publicznych) w Polsce. Celem Konkursu jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego wśród uczniów, propagowanie idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym.

Sport i turystyka
Wyjazdy na narty

Pamiętacie Państwo białe szaleństwo w ubiegłym roku? Tym razem burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura zaprasza  na wyjazdy na narty do Zieleńca i naszych południowych sąsiadów (Lipova-lazne, stok Miroslav).  

Sport i turystyka
Sportowcy nagrodzeni

07 Stycznia 2019

Halowa Liga Delfina

04 Stycznia 2019

Sportowcy wyróżnieni

19 Grudnia 2018

Gospodarka odpadami - aktualności
Harmonogram odbioru odpadów komunalnych w I i II 2019 roku

Szanowni mieszkańcy Gminy Krapkowice!

Poniżej przedstawiamy harmonogram odbioru odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych oraz z mobilnego punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych (MPSZOK) w styczniu i lutym 2019 roku.

 

Rada miejska - aktualności
Transmisja obrad Rady Miejskiej w Krapkowicach

Transmisja obrad Rady Miejskiej w Krapkowicach

Rada miejska - aktualności
II Sesja Rady Miejskiej

26 Listopada 2018

Strefa przedsiębiorcy Zainwestuj w Krapkowicach

Aktualności gospodarcze
Agro-Eko

I miejsce w konkursie Agro-Eko Turystycznym dla Wilhelma Kopitzy z Pietni. Pan Wilhelm nagrodę odebrał 21 listopada w Pałacu Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Łosiowie. Serdeczne gratulacje. Mamy nadzieję, że przyznana nagroda będzie inspiracją do realizacji kolejnych planów. Organizatorem konkursu „Zielone Lato” jest OODR.

Aktualności gospodarcze
Ponad 500 nowych miejsc pracy

18 Października 2018

Krapkowice przyjazne firmom

13 Września 2018

Punkt informacyjny dla przedsiębiorców
KSSE - Przetarg na sprzedaż działki i zezwolenie na prowadzenie działalności

Ogłoszenie o przetargu ofertowym mającym na celu wyłonienie podmiotu, który uzyska zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i nabędzie prawo własności nieruchomości.

  • logo_mikroporady.png
  • logo_epk_rgb_PL.jpeg
  • Fundacja RŚ.jpeg
  • 1.png
  • KSSE.jpeg
  • CEIDG.jpeg