• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności lokalne
Żywność dla najbardziej potrzebujących

9 ton żywności trafi do 650 najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy Krapkowice. Po żywność mogą zgłaszać się osoby, które posiadają stosowne skierowanie z OPS. Żywność będzie wydawana w domu działkowca przy placu Eichendorffa w sobotę od 9:30 do 15:00 oraz od poniedziałku do środy w tych samych godzinach. Żywność pochodzi z Opolskiego Banku Żywności, akcję prowadzi Ośrodek Pomocy Społecznej w Krapkowicach i Krapkowickie Centrum Dobroczynności.

Kultura
Spotkanie ze św. Mikołajem

Pełne radości spotkanie z gościem z dalekiej Laponii. Były prezenty i bezcenne uśmiechy najmłodszych. 6 grudnia św. Mikołaj z zastępem elfów i zaprzęgiem reniferów odwiedził Krapkowicki Dom Kultury. Gość już wrócił do swej lapońskiej wioski, ale obiecał, że nie zapomni o nas za rok, bo tak grzecznych dzieci dawno nie spotkał. Święty tysiące kilometrów przemierzył na zaproszenie Krapkowickiego Domu Kultury oraz Urzędu Miasta i Gminy w Krapkowicach.  

Edukacja
Wygrali w wielkim stylu

Dzień 20 listopada 2018 roku na długo pozostanie w pamięci uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogowie Opolskim. W tym dniu ogłoszono bowiem wyniki ogólnopolskiego, prestiżowego konkursu muzycznego pn. ,,Do Hymnu”, który był zorganizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach rządowego programu ,,Niepodległa”.

Sport i turystyka
Nowe boisko

Soczysta trawa w listopadzie? Owszem. To nowe boisko do piłki nożnej przy Publicznej Sportowej Szkole Podstawowej nr 5. Wymiary: 20 x 40 metrów, nawierzchnia: trawa syntetyczna, do tego bramki i ogrodzenie. Wartość inwestycji to ponad 465 tys. zł. Zakończenie prac: grudzień 2018 roku.

Sport i turystyka
Grand Prix Ostrawy

16 Listopada 2018

Komunikaty i ogłoszenia
Gospodarka odpadami - aktualności
UWAGA! Do 10 grudnia br. należy zapłacić opłatę za odpady komunalne

Szanowni mieszkańcy Gminy Krapkowice!

Przypominamy, że dnia 10 grudnia br. upływa termin uiszczenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi za IV kwartał 2018 roku.

Rada miejska - aktualności
Transmisja obrad Rady Miejskiej w Krapkowicach

Transmisja obrad Rady Miejskiej w Krapkowicach

Rada miejska - aktualności
II Sesja Rady Miejskiej

26 Listopada 2018

Strefa przedsiębiorcy Zainwestuj w Krapkowicach

Aktualności gospodarcze
Agro-Eko

I miejsce w konkursie Agro-Eko Turystycznym dla Wilhelma Kopitzy z Pietni. Pan Wilhelm nagrodę odebrał 21 listopada w Pałacu Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Łosiowie. Serdeczne gratulacje. Mamy nadzieję, że przyznana nagroda będzie inspiracją do realizacji kolejnych planów. Organizatorem konkursu „Zielone Lato” jest OODR.

Aktualności gospodarcze
Ponad 500 nowych miejsc pracy

18 Października 2018

Krapkowice przyjazne firmom

13 Września 2018

Punkt informacyjny dla przedsiębiorców
KSSE - Przetarg na sprzedaż działki i zezwolenie na prowadzenie działalności

Ogłoszenie o przetargu ofertowym mającym na celu wyłonienie podmiotu, który uzyska zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i nabędzie prawo własności nieruchomości.

  • logo_mikroporady.png
  • logo_epk_rgb_PL.jpeg
  • Fundacja RŚ.jpeg
  • 1.png
  • KSSE.jpeg
  • CEIDG.jpeg