• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

W trosce o jakość powietrza

Zadbaj o to, czym oddychasz!!! O jakości powietrza dyskutowano w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Krapkowicach. Burmistrz, Andrzej Kasiura zainicjował spotkanie z mieszkańcami osiedla Powstańców Śląskich. W spotkaniu uczestniczyli także: wiceprezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Arnold Donitzą, przedstawiciele ZGKiM w Krapkowicach, Józef Piosek i Brygida Banachowska, przedstawiciel ECO S.A. w Opolu, Kamil Besztak oraz Andrzej Brzezina z Urzędu Miasta i Gminy w Krapkowicach.

Nasza gmina złożyła wniosek do programu KAWKA. Obejmuje on wymianę źródeł ciepła w 39 domach jednorodzinnych. Firma ECO S.A. natomiast stara się o podłączenie do sieci ciepłowniczej domów wielorodzinnych, w tym całego osiedla Powstańców Śląskich. Wnioski te na ocenie formalnej już zostały zweryfikowane pozytywnie. Pozostała jeszcze ocena merytoryczna. Jej wyniki poznamy prawdopodobnie pod koniec lutego.

Wartość alokacji na realizację programu wynosi w kraju 120 mln zł, złożone wnioski już kilkakrotnie przewyższają tę kwotę. Przy przyznawaniu dofinansowania decydującym będzie kryterium efektywności ekologicznej, czyli jak najniższy koszt kwalifikowany usunięcia 1 tony pyłu zawieszonego oraz dwutlenku węgla.

Przedstawiciel ECO S.A., Kamil Besztak zwrócił uwagę na warunki podłączenia całego Osiedla Powstańców Śląskich do sieci ciepłowniczej. W praktyce stroną umów mogą być tylko wspólnoty mieszkaniowe, nie stosuje się umów indywidualnych. Dlatego też, aby można było sprawnie skorzystać z programu KAWKA najpóźniej do końca czerwca muszą powstać wspólnoty mieszkaniowe. Po krótkiej dyskusji  zaproszeni goście poprosili mieszkańców  o jak najszybsze powołanie co najmniej dwóch wspólnot mieszkaniowych.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).