• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Gala Noworoczna 2016 - relacja

Stroje z epoki i  sztuka tańcem pisana, czyli spektakl pantomimiczno-taneczny pod tytułem „Architekci u Augusta II Sasa”. W niedzielę, 17 stycznia odbyła się Gala Noworoczna 2016. Na deskach Krapkowickiego Domu Kultury wystąpił Zespół Tańca Dworskiego Zamku Rydzyńskiego z Poznania-Suchego Lasu „Corona Florum”. Dla publiczności, która salę kinową wypełniła po brzegi, była to muzyczna podróż do XVIII wieku i wejście w Nowy Rok tanecznym krokiem.

Spektakl oparty jest o historię rywalizacji dwóch kompozytorów żyjących w I połowie XVIII wieku, którzy tworzyli na dworze królewskim w Dreźnie. Opowiada o wielkich projektach, jakie powstały w czasach mistrzów baroku francuskiego i niemieckiego. Obok tancerzy, na scenie pojawili się także muzycy z zespołu Amadeus Trio, którzy doskonale odtworzyli klimat i styl muzyki z epoki. Podstawą repertuaru tego kameralnego zespołu były utwory Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Spektakl „Architekci u Augusta II Sasa”, dla widzów był przede wszystkim taneczno-muzyczną podróżą i chwilą wytchnienia w pogoni za codziennością.

Noworoczne Gale na stałe wpisały się już w kulturalny kalendarz Krapkowic. Cieszą się one dużą popularnością nie tylko wśród mieszkańców gminy. W tym roku na widowni zasiedli między innymi: Posłowie na Sejm Ryszard Galla i Tomasz Kostuś, wicemarszałek województwa opolskiego Grzegorz Sawicki, lokalni samorządowcy, przedstawiciele instytucji pozarządowych, radni Rady Miejskiej w Krapkowicach oraz lokalni przedsiebiorcy.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).