Wycieczka rodzinna mieszkańców Gminy Krapkowice do Wrocławia na wystawę klocków LEGO oraz Jarmark Bożonarodzeniowy

W sobotę rano 99 osób z naszej gminy dwoma autokarami udało się do Wrocławia. O godz. 9.00 dojechaliśmy pod Stadion Miejski, gdzie wystawiono eksponaty zbudowane z klocków Lego.  Następnie ponad 3 godziny podziwialiśmy imponujące budowle wykonane z klocków LEGO m.in. 11 metrową oryginalną replikę statku Titanic zbudowanego z ponad 500 000 klocków oraz niesamowity statek kosmiczny z filmu Gwiezdne Wojny (budowano go ponad 8 miesięcy z 60 000 klocków). Dzieci z wielką radością bawiły się klockami Lego w specjalnie przygotowanych boksach, a rodzice i dziadkowie w tym czasie oglądali film o zastosowaniu klocków LEGO w fizyce, architekturze i przyrodzie.

Następnie udaliśmy się do Centrum miasta na Jarmark Bożonarodzeniowy.  Tam mieszkańcy podzielili się na kilka grup. Największa grupa udała się na najwyższy taras widokowy w Polsce , czyli na 49 piętro wieżowca Sky Tower. Część osób pojechała z dziećmi do Magnolii Parku przywitać ciężarówki Coca Coli. Wieczorem wszyscy podziwiali wspaniałe iluminacje na wrocławskim rynku oraz ulicach prowadzących do Rynku, zajadali się smakołykami świątecznymi i degustowali grzane wina o różnych smakach. Ostatnim punktem programu był spacer na Ostrów Tumski, gdzie można było uciec od gwaru Jarmarku i poczuć klimatu średniowiecza. Około godz. 21 wszyscy zdrowi i szczęśliwi po całym dniu wrażeń wrócili do Krapkowic. W sekretariacie UMiG można odebrać zdjęcia z naszego wyjazdu wykonane m.in. przez Pana Ryszarda Witkowskiego.  

Obiecujemy, że jeżeli będzie dalsze zainteresowanie mieszkańców tanimi wycieczkami to wraz ze Stowarzyszeniem Port Jachtowy będziemy nadal organizować tego typu wycieczki.