Jarmark Bożonarodzeniowy 2015 - fotorelacja

Domowe, tradycyjne potrawy, ręcznie wykonywane ozdoby, moc konkursów, ale przede wszystkim rodzinna atmosfera.

Przez cztery dni, od 10 do 13 grudnia na krapkowickim rynku trwał jarmark świąteczny. To miejski wstęp do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Poza częścią wystawienniczą organizatorzy zadbali również o liczne atrakcje towarzyszące.

Było wielkie gotowanie na żywo z Opolską Blogosferą Kulinarną. Na stołach królowały grzyby, kapusta i śledzie. Nie zapomniano także o łasuchach, dla których przygotowano wiele odsłon świątecznych ciast. Z jarmarku nikt nie wyszedł głodny, rozdano 800 darmowych porcji świątecznych potraw. Wybrano także Mini Master Chefa Krapkowic. Słodką kutią podniebienia jury zachwycił Krzyś Szczerski z Krapkowic.

Na scenie wystąpili najmłodsi mieszkańcy gminy, którzy zachwycali nie tylko talentami wokalnymi, ale także aktorskimi. Liczną publiczność zgromadziły koncerty Big Band Orkiestry, Krapkowickiej Orkiestry Dętej oraz Oder Blass Band. Nie zabrakło karaoke, świątecznych konkursów oraz występów Klubu Wokalisty i Studia Piosenki działających przy Krapkowickim Domu Kultury. Na warsztatach plastycznych można było stworzyć własną, niepowtarzalną świąteczną kartkę.

Odbyło się także wielkie losowanie choinek z „Tygodnikiem Krapkowickim”. Do mieszkańców gminy trafiło 50 świątecznych drzewek.