• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Krapkowicka Orkiestra Dęta po raz pierwszy w Wissen

O tym, że muzyka nie zna granic wiemy wszyscy i to właśnie na tej niwie Gmina Krapkowice wraz z  Gminą Wissen postanowiły pielęgnować współpracę.

Owocem tego jest wymiana muzycznych doświadczeń pomiędzy Stadt- Und Feuerwehrkapelle z Wissen oraz Krapkowicką Orkiestrą Dętą, działającą przy Krapkowickim Domu Kultury. Stadt- Und Feuerwehrkapelle to orkiestra z tradycjami, najlepsza w landzie Rheinland-Pfalz, laureat wielu konkursów muzycznych w Niemczech.

Orkiestrę z Wissen gościliśmy w Krapkowicach w ubiegłym roku z okazji 10 lecia podpisania wielostronnej umowy partnerskiej Krapkowic z gminami partnerskimi z Niemiec, Czech, USA, Ukrainy i Polski.

W minionych dniach tj. od 3 do 6 grudnia orkiestra z Krapkowic gościła z rewizytą u naszych partnerów w Wissen. Spotkanie było kontynuacją współpracy, która nawiązała się w zeszłym roku.  Podczas czterodniowej wizyty muzycy z Krapkowic mieli okazję zwiedzić miasto Wissen
i jego okolice, miasto Köln wraz z tamtejszymi Jarmarkami Bożonarodzeniowymi oraz słynną katedrę.

Orkiestra miała również możliwość zaprezentować swoje umiejętności muzyczne. Mieszkańcy Wissen podczas koncertu ulicznego przed ratuszem i na niedzielnej mszy św. wysłuchali utwory o charakterze świątecznym oraz muzyki filmowej. W tym miejscu należy przyznać, że kunszt młodych muzyków jest na wysokim poziomie o czym świadczyły gromkie brawa publiczności oraz liczne pochwały słuchaczy.

Burmistrz Wissen Miachael Wagener na oficjalnym spotkaniu z młodzieżą wyraził swoje ogromne zadowolenie, że tak wiele młodych ludzi uczestniczy w partnerskiej współpracy, budując nowe „mosty” łączące społeczności Europy. Jednocześnie życzył, aby było ich jak najwięcej.

Pobyt orkiestry w Wissen zakończono wspólnym spotkaniem mikołajkowym, podczas którego muzycy obu orkiestr dali popis swoich umiejętności bawiąc zebranych gości znanymi utworami polskimi oraz niemieckimi.

Obie strony z euforią wyraziły chęć współpracy w przyszłości. Niewykluczone, że w przyszłym roku Stadt- Und Feuerwehrkapelle z Wissen zagości ponownie w Krapkowicach. Tegoroczny wyjazd młodych muzyków był możliwy dzięki wsparciu Towarzystwa Przyjaciół Krapkowic, Krapkowickiego Domu Kultury oraz środków własnych członków orkiestry. Podczas wizyty orkiestrze towarzyszyli Harald Brol – Sekretarz Miasta Krapkowice, Aleksander Bernat – Dyrektor Krapkowickiego Domu Kultury oraz Tomasz Ślęzak – pracownik UMiG w Krapkowicach odpowiedzialny za koordynację współpracy partnerskiej w gminie.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).