• PL
  • EN
  • DE

Szanowni mieszkańcy przypominamy, że w 2020 roku nie wnosimy opłat za posiadanie psa. Właściciele czworonogów, którzy już dokonali płatności otrzymają jej zwrot na konto.

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Gmina Krapkowice wyróżniona przez Głównego Geodetę Kraju

  Strazak5.png  

Główny Geodeta Kraju złożył na ręce Burmistrza Krapkowic serdecznie podziękowania za współpracę w zakresie korzystania z aplikacji do prowadzenia ewidencji miejscowości, ulic i adresów (EMUiA) zaznaczając, że dzięki współpracy z Gminą Krapkowice dane adresowe mogą być poprawnie gromadzone w systemie teleinformatycznym i przekazywane na poziom centralny do Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii.

W przysłanym piśmie Główny Geodeta Kraju pisze: „Chcielibyśmy wyróżnić Państwa Gminę specjalnym oznaczeniem Human Standem, postacią strażaka, który na co dzień korzysta z adresów danych adresowych, służąc mieszkańcom gminy. Wiarygodność danych o punktach adresowych i ich lokalizacji przestrzennej jest szczególnie ważna z punktu widzenia działań kryzysowych. Strażak będzie symbolem prowadzenie przez gminę elektronicznie rejestru adresowego, a tym samym sumiennego wywiązywania się ze swoich obowiązków.”

Swojego wizerunku do kampanii użyczył pracownik straży pożarnej, Praktyk, na co dzień ratujący zdrowie i życie ludzi. Popiera on idee kampanii, sam doświadcza w swojej pracy błędów adresowych, wie jak ważne są poprawne i kompletne dane kiedy liczy się każda minuta.

Obecnie prowadzona jest kampania informacyjna na terenie całego kraju pod hasłem „Każdy adres jest ważny”, mająca na celu uświadomienie obywatelom jak ważne są rejestry adresowe. Pokazujemy, że z tych danych na co dzień korzystają służby ratunkowe jak również przedsiębiorcy.

 Strazak2.jpeg

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).