• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zaproszenie na wycieczkę rodzinną do Wrocławia w sobotę, 19 grudnia 2015 r.

Zaproszenie na wycieczkę rodzinną  do Wrocławia w sobotę, 19 grudnia 2015 r.

Port Jachtowy w Krapkowicach wraz z Urzędem Miasta i Gminy w Krapkowicach organizuje wycieczkę w ostatnią sobotę adwentową 19 grudnia do Wrocławia. W tym mieście zobaczymy imponującą  wystawę klocków Lego na Stadionie Miejskim. Na wystawie można zobaczyć między innymi największy na świecie statek ‘’Titanic” wykonany z klocków LEGO. Wystawa we Wrocławiu to niezwykłe wydarzenie, zarówno w skali naszego kraju, jak i świata. Zaprezentujemy największą i najbardziej spektakularną budowlę z klocków w Polsce, a także jedną z największych na świecie. Budowla, która pochłonęła ponad 500 000 klocków - ma 3 metry wysokości i 11 metrów długości. To największa na świecie rekonstrukcja Titanica wykonana z klocków Lego, wybudowana w skali 1:25.

klocki lego.png

Szczegóły dotyczące wystawy można znaleźć na stronie: http://www.wystawaklockow.pl/.

Po około 4 godzinnym pobycie na wystawie udamy się na Rynek Główny. Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy to także moc atrakcji wywołujących uśmiech na twarzy każdego, kto w tym magicznym czasie odwiedzi Rynek! W Bajkowym lasku na najmłodszych uczestników Jarmarku czekać będą piękne bajki z wyjątkową oprawą dźwiękową i wizualną, między innymi: „Czerwony Kapturek”, „O dzielnym krawczyku”, „Królewna Śnieżka” czy też „Pinokio” z rosnącym nosem. W Śnieżnej Kuli, tuż obok domków z bajkami i trzymetrowym Grzybku Krasnala nieopodal pomnika Fredry, każdy będzie mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie. Około 17.00 przez Rynek przejdzie Świąteczny Korowód Kolędników. Na Jarmarku jak co rok, będzie można nabyć Ceramikę artystyczną, zabawki, artykuły świąteczne (w tym ozdoby choinkowe), wyroby regionalne (w tym góralskie), pamiątki, ozdoby, rękodzieło, kosmetyki, galanterię skórzaną, biżuterię, wyroby własne, kubki z pamiątkowymi zdjęciami. Oczywiście musimy pamiętać o przysmakach kulinarnych m.in.:  naleśnikach, pierogach, lizakach, słodkich sercach, owocach w czekoladzie, gofrach, pierniczkach, oscypkach oraz gorących winach.
Wyjazd z Krapkowic planowany jest na godzinę 7.30. Jeden autobus pojedzie z parkingu stacji benzynowej PKN Orlen w Krapkowicach, a drugi z parkingu stacji PKN Orlen z Otmętu. Powrót z Wrocławia to godz. ok. 19.30, co oznacza, że w Krapkowicach będziemy około 21.00. Koszt wycieczki to 50 zł, cena obejmuje: transport, ubezpieczenie NW, opiekę pilota oraz bilet wstępu na wystawę klocków LEGO.

Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału. Ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy prowadzą pracownicy UMiG w Krapkowicach Wydział Oświaty i Kultury, tel. 77 44 66 812

Oczywiście wcześniej zapraszamy Państwa na Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynek do Krapkowic w dniach 10-13 grudnia 2015r.

jarmark wrocław slider.png

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).