• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

II Festiwal Teatrów Tańca „Poruszenie”

Historie opowiedziane ciałem, emocje wyrażone przez taniec. W sobotę, 21 listopada w Krapkowickim Domu Kultury odbył się II Festiwal Teatrów Tańca „Poruszenie”. Na scenie zaprezentowały się teatry: ADAN, ARYTMIA, ALACARTE, UTOPIA, ZIG-ZAG oraz SIERA. W jury zasiedli: Sylwia Hefczyńska-Lewandowska, Michał Kott, Grażyna Misiorowska i Michaił Zubkov. Oprócz konkursowych układów choreograficznych gospodarze dla gości przygotowali dwa dodatkowe występy. Teatr Tańca SIERA zaprezentował „Pokutę” w wykonaniu grupy LEIDIS i „Intymny Dziennik Szczepana G.”, czyli pełną humoru opowieść o miłosnych doświadczeniach młodego kawalera. 

Organizatorami Festiwalu byli: Studio Jazzowe „ADAN”, Urząd Miasta i Gminy w Krapkowicach i Krapkowicki Dom Kultury. 

Dwa pierwsze wyróżnienia trafiły do Teatru Tańca "SIERA"  za choreografię spektaklu "Podszepty" (choreograf Agnieszka Daniszewska) i Teatru ALACARTE za choreografię do "Przenikania" (choreograf ANNA HAMPEL). 

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).