• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Nietypowa lekcja angielskiego i historii

19 listopada 2015 roku klasy:  dwujęzyczna 2b  ZSS nr 1 w Krapkowicach  oraz 4b i 6a uczestniczyły w nietypowej lekcji języka angielskiego  i historii.  

Tego dnia szkołę odwiedził zaprzyjaźniony  ze szkołą Amerykanin – Mitch  Misak.  W związku ze zbliżającym się  świętem Dziękczynienia przygotował on lekcje  o  obchodach tego święta w USA. Prezentacja zawierała elementy kulturowe jak i historyczne. Na koniec Mitch  sprawdził wiedzę uczniów w grze Jeopardy (polska edycja nosiła tytuł "Va banque"), bardzo popularnej w USA grze, której początki sięgają lat 60.

Klasa dwujęzyczna prowadzona przez mgr Agnieszkę Tokarską świetnie poradziła sobie z zadaniami.   Zwycięski zespół otrzymał  słodką nagrodę od nauczyciela. Lekcja tak się spodobała uczniom, że niektóry  po zajęciach zostali jeszcze by  zdobyć autograf od prowadzącego. Następne spotkanie z Mitchem już w grudniu.

nad. ZSS nr 1

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).