• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Krapkowicach najlepsza w województwie opolskim!

W dniu 19 listopada 2015 r. w Warszawie w Pałacu Rzeczypospolitej, w którym mieści się Biblioteka Narodowa, odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników Rankingu Bibliotek 2015 przygotowanego przez Instytut Książki w Warszawie  i dziennik „Rzeczpospolita”.

W rankingu uczestniczyły biblioteki z całej Polski z terenów gmin wiejskich i miejsko –wiejskich oraz miast mających mniej niż 15 tysięcy mieszkańców. W ocenie działalności biblioteki wzięto pod uwagę powierzchnię biblioteki i filii w przeliczeniu na 1000 mieszkańców, średnie zatrudnienie w placówce, wielkość księgozbioru. Ranking obejmował również udział dotacji przedmiotowej dla biblioteki w budżecie gminy w 2014 r. oraz wielkość pozyskanych środków pozabudżetowych. W ocenie ważny też był oferowany przez bibliotekę dostęp do nowych mediów: posiadanie strony internetowej i  dostępność internetu dla czytelników.

Wśród bibliotek uczestniczących w rankingu najwyższe miejsce w województwie opolskim uzyskała Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Krapkowicach.

W uroczystej gali uczestniczyli: Andrzej Kasiura Burmistrz Krapkowic, Maria Bartoszyńska dyrektor Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Krapkowicach, Wioletta Nowicka – pracownik biblioteki w Krapkowicach oraz  Jolanta Myśluk – naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury Urzędu Miasta i Gminy w Krapkowicach.

Od 2011 r. Instytut Książki i „Rzeczpospolita” nagradzają samorządy najbardziej zaangażowane w kulturalny rozwój swojej gminy. Gmina Krapkowice została doceniona w 2015 r., gdyż dobrze działająca biblioteka gminna jest najlepszym świadectwem dbałości samorządu o zapewnienie łatwego i bezpłatnego dostępu do kultury, wiedzy i nowych rozwiązań medialnych.

004 A (Small).jpeg 001 (Small).jpeg 003 (Small).jpeg 005 (Small).jpeg PB190444 (Small).jpeg

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).