• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

„Domek dla książek” w PG2

Publiczne Gimnazjum nr 2 aktywnie propaguje czytelnictwo. Samorząd Uczniowski zorganizował akcję „Drugie życie książek”. Do udziału zaprosił uczniów, pracowników szkoły i mieszkańców miasta. Wszyscy chętni  mogli się wzajemnie wymieniać książkami. W trakcie akcji, która spotkała się z żywym zainteresowaniem,  zebrano ogromną ilość literatury i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Innym ciekawym przedsięwzięciem Samorządu był konkurs pod hasłem „Czytam, więc jestem”. Chętni uczniowie mieli za zadanie przeczytać wybieraną co miesiąc książkę, by następnie wziąć udział w quizie wiedzy na jej temat. Po dziesięciomiesięcznej  batalii wyłoniono i nagrodzono zwycięzców.

W bieżącym roku szkolnym w krzewieniu czytelnictwa ma pomóc kolejna inicjatywa Samorządu Uczniowskiego. W centrum szkoły stanął bowiem kolorowy „Domek dla książek”. Każdy chętny – uczeń czy pracownik szkoły będzie mógł zostawić w nim swoje przeczytane wcześniej książki oraz zabrać ze sobą interesujące go tytuły pozostawione przez kogoś innego. Już pierwszego dnia „Domek”, choć niewielkich rozmiarów, szybko wypełnił się wieloma pozycjami o różnej tematyce. Co rusz pojawia się w nim nowy tytuł, a inny znika. Ważne, żeby młodzież czytała!

Bez tytułu.png

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).