• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Obchody Święta Św. Marcina w Dąbrówce Górnej

11. listopada br. Mniejszość Niemiecka w Dąbrówce Górnej zorganizowała festyn ku czci Św. Marcina – „Martinsfest”. Festyn zrealizowany dzięki dotacji Konsulatu Niemieckiego w Opolu. Pierwszy raz od szesnastu lat rogaliki były pieczone razem z dziećmi tego samego dnia rano.

O godzinie 15:30 mieszkańcy Dąbrówki spotkali się w kościele. Tam można było posłuchać koncertu muzycznego wykonanego przez „Oder Blass Band” z Żywocic, zobaczyć występy dzieci kl. I oraz znaną scenkę z Św. Marcinem i żebrakiem. Następnie odbył się pochód po wsi. Św. Marcin jechał na koniu i witał wszystkich mieszkańców. Na zakończenie spotkaliśmy się na placu przy GOK-u, aby skosztować rogaliki własnej roboty, napić się gorącej herbaty i usmażyć kiełbaskę przy ognisku, które przygotowała OSP Dąbrówka Górna.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).