Wyniki zawodów pływackich – I tura Szkolnej Ligi Pływackiej, listopad 2015

Piątek 13.11.2015 r. nie był bynajmniej pechowym dniem dla uczniów szkół podstawowych Gminy Krapkowice. Równo o godz. 12 Burmistrz Krapkowic -  Andrzej Kasiura dokonał oficjalnego otwarcia cyklu zawodów pn. Szkolna Liga Pływacka 2015/2016. W piątkowych zawodach wzięła udział rekordowa liczba uczniów klas I-VI krapkowickich szkół podstawowych. Łącznie wystartowało 128  zawodników. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno wśród samych uczniów, jak i ich rodziców, którzy zasiedli na wypełnionych po brzegi trybunach pływalni DELFIN, dopingując swoje pociechy.

Po pierwszych zawodach dwie szkoły wyraźnie odskoczyły w punktacji pozostałym przeciwnikom i wydaje się, że między szkołami ZSS 1 i PSP 1 rozegra się walka o końcowy triumf w całym cyklu. Pozostałe szkoły zdobyły relatywnie mniej punktów, ale zapewne do samego końca cyklu będą walczyć o jak najwyższe miejsce na podium.

Choć są to zawody drużynowe, jednak można było zaobserwować kilka bardzo spektakularnych wyników. Fantastycznie rozegrała swój wyścig w kat. dziewcząt klas III-IV w stylu dowolnym – Marta Krasowska ( SPSP Steblów ), uzyskując najlepszy wynik zarówno spośród dziewcząt, jak i chłopców w tej kategorii wiekowej. Podobnym wyczynem może poszczycić się również Amelia Mandziuk ( ZSS 1 ) w stylu grzbietowym klas III-IV. Równie kapitalny rezultat uzyskał Michał Jadeszko ( ZSS 1 ) w stylu dowolnym klas V-VI chłopców, pokonując kolejnych rywali o ponad 2 sekundy.

Jedynymi zawodnikami spośród wszystkich startujących, którzy wygrali dwie konkurencje byli - Oliwia Ćwirko  ( PSP 1 ) oraz Maciej Serkis ( PSP 1 ), zdobywając tym samym po 50 punktów do klasyfikacji zespołowej dla swojej szkoły.

Do zawodów dopuszczono również uczniów reprezentujących szkołę pływania Manta ( startowali poza konkurencją ), którzy pokazali się z bardzo dobrej strony, zdobywając niejednokrotnie miejsca medalowe.

Niezależnie od uzyskanych wyników, wszystkim startującym należą się gromkie brawa za udział w zawodach i zdobycie, jakże ważnych w końcowym rozrachunku, punktów dla swojej szkoły.

Kolejne zawody rozegrane zostaną już 2 grudnia, na które wszystkich serdecznie zapraszamy.

Tabela wyników >> PDFWyniki zawodów pływackich - tabela.pdf (430,09KB)