• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Igraszki z diabłem

Duża dawka humoru i rewelacyjne widowisko teatralne. Na deskach Krapkowickiego Domu Kultury aktorzy Teatru „X” wystawili „Igraszki z diabłem” w reżyserii Marcina Kozłowskiego, według czeskiego prozaika i dramaturga Jana Drdy. Utwór to oparta na ludowych wątkach sceniczna baśń przedstawiona w komediowej konwencji. Głównym bohaterem jest wojak Marcin Kabat, który zwolniony z służby wraca w rodzinne strony. Na scenie pojawiają się także królewna Disperanda, pyskata Kasia, rozbójnik, pustelnik, anioł, diabły czyhające na ludzkie dusze i Lucjusz. Ten ostatni, sprytny diablo, podstępem podsuwa dziewicom – królewnie Disperandzie i Kasi – cyrografy do podpisu, gwarantując im dostarczenie mężów w zamian za dusze. Piekielne dokumenty podpisane krwią dziewic trafiają jednak do Marcina, który wykorzystując swą odwagę i spryt, ratuje niewinne istoty.

Aktorzy sztukę wystawili po raz drugi. Jej premiera odbyła się w czerwcu. Wtedy dla wielu aktorów Teatru „X” był to sceniczny debiut. Na deskach Krapkowickiego Domu Kultury pojawili się także uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół Sportowych nr 1 w Krapkowicach Krzysztof Jaworski, Łukasz Jacków i Agata Waniowska.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).