• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Piątka znowu niepokonana w Tymbarku

"Piątka znowu niepokonana w Tymbarku"

W wtorek 10.11.2015 na hali w Otmęcie w Krapkowicach odbyły się powiatowe elminacje XVI edycji turnieju "Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU" Do rywalizacji przystąpiło 6 zespołów w kategorii  U-10, które w wyniku losowania zostały podzielone na dwie trzyosobowe grupy. Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym.

Turniej rozpoczął się meczem pomiędzy PSSP Nr 5 Krapkowice a UKS Spiders Krapkowice I. Mecz stał na wysokim poziomie, gdzie po wyrównanym pojedynku  wyszli zwycięsko uczniowie z "piątki"  pokonując spidersów 2-0. Drugi mecz z rywalami z grupy SP Racławiczki również zakończył się wynikiem  2-0 i chłopcy mogli się cieszyć z awansu do półfinału gdzie czekał na nich zespół PSP Walce. Mecz półfinałowy okazał sie dość  łatwy i zakończył sie wynikiem 4-0 dla naszych. W finale "piątka" czekała na roztrzygnięcie drugiego półfinału pomiędzy UKS Spiders Krapkowice I a UKS Winner Zdzieszowice. Winner  przez cały mecz posiadał ogromną przewagę  nie "schodząc" z połowy przeciwnika, ale nie potrafiła tego udokumentować chociażby zdobyciem jednego gola. Mecz zakończył się wynikiem 0-0, a w rzutach karnych lepsi okazali się.... Spirdersi. Mecz finałowy to już pewne zwycięstwo PSSP Nr 5 Krapkowice nad UKS Spiders Krapkowice I przy wyniku 2-0.

Nasi uczniowie, piłkarze Publicznej Sportowej Szkoły Podstawowej Nr 5 w drodze do finału  pokonali  wszystkich rywali zdobywając pierwsze miejsce w turnieju nie tracąc przy tym żadnej bramki. Zwycięstwo dało im przywilej reprezentowania naszego powiatu w finale wojewódzkim, który odbędzie się na przełomie marca/kwietnia 2016 roku.

Po zakończeniu i podsumowaniu, Pan burmistrz Krapkowic  Andrzej Kasiura wręczył każdemu uczestnikowi pamiątkowe dyplomy oraz  puchary i drobne upominki.

Drużynę z "Piątki" godnie reprezentowali jej uczniowie:

Patryk Zientara, Maksymilian Nowak, Miłosz Obłaczyński, Antoni Tarasek, Krzysztof Kubus, Maciej Kowalski, Adam Matysek, Patryk Borysewicz, Tomasz Hornatkiewicz, Jakub Urbanek.

 

Droga do zwycięstwa:

Spiders I  - PSSP Nr 5             0-2

PSSP Nr 5 - Racławiczki         2-0

PSSP Nr 5 - Walce                  4-0

PSSP Nr 5 - Spiders I              2-0

 

Końcowa kolejność turnieju:

1. PSSP Nr5 Krapkowice

2. UKS Spiders Krapkowice I

3. UKS Winner Zdzieszowice

4. PSP Walce

5. SP Racławiczki

6. UKS Spiders Krapkowice II

Nad. ZSS nr 1

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).