• PL
  • EN
  • DE
Ważna informacja - KASA w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 13:00 do odwołania. Tymczasowo jest zlokalizowana na niskim parterze od strony ul. Działkowej obok Straży Miejskiej.  Dostęp do kasy odbywa się poprzez okienko zewnętrzne, dostosowane do obsługi klientów. ***  Uwaga - od 16 marca do odwołania  poszczególne Wydziały UMiG w Krapkowicach będą wykonywały określone zadania w SPOSÓB WYŁĄCZAJĄCY BEZPOŚREDNIĄ OBSŁUGĘ INTERESANTÓW - czytaj więcej >> *** W związku ze złagodzeniem obostrzeń przez rząd RP podjęto decyzję o otwarciu z dniem 28 kwietnia 2020 roku Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Krapkowicach. 

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Niezłe z nich ‘’Typy’’

Ciemne typy z Otmętu to wbrew pozorom nie typy spod ciemnej latarni a członkowie parafialnej grupy teatralnej, której opiekunem jest ks. Marek Sojka wikariusz parafii. Po raz kolejny zaprezentowali swoje umiejętności wystawiając sztukę o początkach duszpasterskich naszego nowego Świętego Jana Pawła II.

Właśnie dziś 1 listopada przypada 69 rocznica wyświęcenia Karola Wojtyły, późniejszego Papieża na kapłana. Jego przyjaciel i mentor kardynał Adam Stefan Sapieha wyświęcił Karola Wojtyłę na księdza w Kaplicy Pałacu Arcybiskupów Krakowskich

Ciemne typy zaprezentowali swoją sztukę w kościele pod wezwaniem Ducha Świętego w Otmęcie a później uczniom klas gimnazjalnych Zespołu Szkół Sportowych nr 1 w Krapkowicach dnia 29 października br. Duże zainteresowanie spektaklem przyczyniło się do tego, że „Ciemne Typy” będą wystawiać sztukę na terenie powiatu.

Służba Bogu, studia we Włoszech trudna pierwsza praca wikarego w maleńkiej parafii w Niegowici, ale również czas na przyjemności, spotkania z młodzieżą, wspólne wycieczki po ukochanych górach to wszystko składało się na twórcze i piękne życie Karola Wojtyły. Takie życie uległo zmianie, z chwilą wyboru na Papieża.

„Początki Karola Wojtyły” to kolejna sztuka zaprezentowana przez grupę teatralną „Ciemne Typy‘’ która pracuje i tworzy w Parafii pod Wezwaniem Ducha Świętego w Otmęcie. Jest to grupa otwarta do której każdy może dołączyć aby realizować swoje pasje a przy okazji uczyć się i dobrze bawić w gronie rówieśników. Zapraszamy mieszkańców do obejrzenia naszej sztuki, następny spektakl odbędzie się w Obrowieckim kościele.

W sztuce występują:

Marcin Waligóra

Artur Rychter

Dawid Kwaśnicki

Tymoteusz Starzec

Michał Wysowski

Mateusz Nowak

20151029_105727.jpeg 20151029_111202.jpeg

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).