• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Śladami kardynała Wyszyńskiego

Niezłomny, nieugięty, wytrwały, skromny – to tylko niektóre przymioty wielkiego Polaka, nie bez powodu  nazwanego Prymasem Tysiąclecia. Jego życie było doskonałym przykładem siły ludzkiego ducha i potęgi wiary.   

Z działalnością tego wybitnego człowieka  zapragnęli zapoznać się uczniowie klasy 2d (społeczno – medialnej) z krapkowickiej ,,Dwójki”. W tym celu odwiedzili w pobliskim Prudniku miejsce szczególne – Klasztor Zakonu Braci Mniejszych (Franciszkanów), gdzie przez rok był więziony przez władze komunistyczne kardynał Wyszyński. Obszerne informacje na temat okoliczności tego wydarzenia w ciekawy i przystępny sposób przekazał uczniom ojciec Wit Bołd, kustosz sanktuarium. Zdobyte informacje, pamiątki po prymasie, ascetycznie urządzony pokój, w którym przebywał, zrobiły na młodzieży niezwykłe wrażenie. Uczniowie zapamiętali kardynała jako osobę konsekwentnie broniącą swoich wartości i zasad. 

(PG2)

2.jpeg

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).