• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

TYDZIEŃ SENIORA W GMINIE KRAPKOWICE - podsumowanie

TYDZIEŃ SENIORA W GMINIE KRAPKOWICE

w dniach 10 - 18 października 2015 r.

pod patronatem

BURMISTRZA KRAPKOWIC

 

Uroczyste obchody Światowego Dnia Seniora zainaugurowały Tydzień Seniora w gminie Krapkowice. Spotkanie odbyło się w dniu 10 października w Krapkowickim Domu Kultury.

W niedzielę 11 października najstarsi mieszkańcy Krapkowic mieli okazję zwiedzić zabytkową basztę. Wieczorem w Krapkowickim Domu Kultury odbył się Koncert zespołu Grzegorz Kapołka Trio w ramach Międzynarodowego Festiwalu Drum Fest.

 

 

W dniu 12 października w oddziale Krapkowickiego Domu Kultury przy ul. Krasickiego 5 w Krapkowicach realizowane były dla Seniorów zajęcia garncarskie przygotowane przez Stowarzyszenie Twórców i Artystów „Pasja” w Krapkowicach. Warsztaty artystyczne to idealny pomysł, aby w krótkim czasie zapoznać się z możliwościami kreowania różnych form plastycznych, jak również poznać proces wypalania w piecu ceramicznym. Każdy uczestnik miał możliwość wykonania prac własnego pomysłu.

 

 

W dniu 13 października dzieci z Przedszkola Publicznego nr 6 w Krapkowicach. udały się do Biblioteki przy ulicy Mickiewicza na spotkanie ze swoimi dziadkami - krapkowickimi Seniorami, by przenieść ich w zaczarowany świat bajki i muzyki. W czasie zajęć czytelniczych pod hasłem: „Dziadkowie – wnukom, wnuki - dziadkom” uczestnicy spotkania wspólnie przypomnieli sobie dawne, czasem zapomniane zabawy, takie jak: „Mam chusteczkę haftowaną”, „Po szerokim stawie”, „Ojciec Wirgiliusz uczył dzieci swoje”.

 

 

W środę 14 października Seniorzy wysłuchali wykładu dr Aliny Radajewskiej „Jak sobie radzić z bólami kręgosłupa? Co to jest choroba przeciążeniowa kręgosłupa?”, a następnie udali się do Synergii Fitness Krapkowice, aby tam pod okiem instruktora wykonać ćwiczenia usprawniające kręgosłup.

Wieczorem w Krapkowickim Domu Kultury odbył się Recital Judyty Paradzińskiej, która zaprezentowała piosenki Hanki Ordonówny.

 

 

15 października Seniorzy uczestniczyli w zajęciach relaksacyjno – wzmacniających prowadzonych przez instruktorów JOGI w Krapkowickim Domu Kultury .

W czwartkowe popołudnie w sali kinowej Krapkowickiego Domu Kultury Seniorzy wraz ze swoimi wnukami mogli wspólnie zobaczyć animowany film pt. "Mały Książę". Film to animacja, w której mała dziewczynka zaprzyjaźnia się z ekscentrycznym staruszkiem z sąsiedztwa. Tak zaczyna się magiczna i pełna przygód podróż dziewczynki do świata jej własnej wyobraźni i do bajkowej  krainy Małego Księcia. Spotkanie bajkowe dziadków z wnukami cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Krapkowic. 

 

 

W piątek 16 października w Hali Widowiskowo – Sportowej  w Krapkowicach odbyła się  Biesiada polska – śląska połączona z występami artystycznymi i muzyką.

 

 

17 października Seniorzy uczestniczyli w Kiermaszu jesiennych smaków. W tym dniu  Hala Widowiskowo – Sportowa  w Krapkowicach wypełniła się mieszkańcami Krapkowic, którzy mogli zaprezentować swoje przetwory domowe oraz dokonać degustacji potraw. Dużym zainteresowaniem wśród Seniorów cieszyły się warsztaty kulinarne.

Po południu Seniorzy spotkali się w Hali Widowiskowo – Sportowej w Krapkowicach, gdzie zorganizowano Oktoberfest. Były koncerty muzyczne w wykonaniu orkiestr oraz  występy  solistów i zespołów artystycznych. Seniorzy chętnie uczestniczyli w  konkursach
i zabawach, spędzając miło czas w radosnej atmosferze. 

 

 

Tydzień Seniora zakończył się przeglądem Zespołów Artystycznych zorgani- zowanym przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim w  Hali Widowiskowo – Sportowej w Krapkowicach.

 

 

Burmistrz Krapkowic składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w organizację Dni Seniora w gminie Krapkowice. Szczególne podziękowania kierowane są do instytucji i organizacji pozarządowych, które działają na rzecz aktywności społecznej osób w wieku podeszłym:

  • Krapkowicki Dom Kultury,
  • Krapkowicka Pływalnia „Delfin”,
  • Uniwersytet III Wieku w Krapkowicach,
  • Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Krapkowicach,
  • Stowarzyszenie Twórców i Artystów „Pasja” w Krapkowicach,
  • Dom Dziennego Pobytu w Krapkowicach,
  • Instruktorzy JOGI: T. Głuszek i W. Gucman,
  • Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim.

Więcej zdjęć znajdą Państwo również pod adresem:
http://kdk.krapkowice.pl/galeria/tydzien-seniora-w-gminie-krapkowice-10-18102015

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).