• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Warsztaty jogi - zaproszenie

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z nauczycielem medytacji i jogi
MACIEJEM WIELOBOBEM

Pranajama: oddech i spokój umysłu

20 października, wtorek, 17.15-19.15

Krapkowicki Dom Kultury
wstęp wolny

 

Wybitny indyjski mistyk Hazrat Inayat Khan pisze: „Mój nauczyciel powiedział mi kiedyś: ‘Ludzie mówią, że jest wiele różnych grzechów i cnót, ale ja myślę, że jest tylko jeden grzech.’ Gdy zapytałem co jest owym grzechem, odpowiedział: „Pozwolić, by choć jeden oddech pozostał nieświadomy’”. Oczywiście mistrz Inayata Khana – Abu Hashim Madani

- używa tu terminu „oddech” nie w znaczeniu potocznym, a w rozumieniu mistycznym, gdzie oddech jest traktowany jako nośnik myśli, nastawienia, świadomości, energii. Oddech nieświadomy to brak kontroli nad treścią świadomościową, energetyczną, którą przenosi. Oddech świadomy z kolei oznacza pełną kontrolę nad naszym funkcjonowaniem.

 

Podczas warsztatu z Maciejem Wielobobem, po króciutkim wprowadzeniu postaramy się zrozumieć jak oddech może być nośnikiem naszej świadomości w kilku prostych ćwiczeniach oddechowo-medytacyjnych, które można potem samodzielnie praktykować w domu.

 

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych nauczycieli jogi i medytacji w Polsce. Autor 4 książek, prowadził wykłady o jodze m.in. na studiach podyplomowych w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Obecnie również na Politechnice Opolskiej we współpracy z Pałacem Sulisław.  Przekazuje głębię tradycyjnych ścieżek w sposób zrozumiały i użyteczny dla współczesnego człowieka.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).