• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Tęczowe eksperymenty z piaskiem

piasek.jpeg

Dzieci w wieku przedszkolnym szczególnie lubią zabawy w piaskownicy. To dobrze, gdyż zabawa z piaskiem daje wiele korzyści i ma wiele zalet.

Rozwija kreatywność, twórczość, kształtuje czynności manualne oraz pozwala wypracować koordynację wzrokowo- ruchową, zręczność oraz percepcję. Dziecko, które podejmuje zabawę badawczą, myśli, poznaje cechy, właściwości przedmiotów, różnorakie zjawiska, również zależności

przyczynowo- skutkowe. Dlatego podczas pobytu na podwórku Przedszkola nr 6 w Krapkowicach panie Basia i Iwona, postanowiły poeksperymentować z piaskiem. W trakcie zajęcia dzieci odkrywały jakie zalety ma piasek suchy, a jakie mokry. Maluszki z przyjemnością odbijały swoje dłonie w kolorowym piasku robiąc pieczątki i inne ciekawe formy. Przesiewały, weryfikując, który piasek jest lżejszy, sprawdzały jego konsystencję, poznały różne rodzaje piasku. Odkryły piasek na nowo i zobaczyły, że można robić z niego różne budowle, a nawet zmieniać jego kolor i konsystencję używając wody i farby. Dowodem, że zajęcia sprawiły dzieciom ogromną radość, było zrobienie symbolu przedszkola- siedmiobarwnej tęczy, właśnie z piasku.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).