• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wiadomości Przedszkola w Żywocicach

Przedszkolaki na dożynkach

Święto plonów to wielkie wydarzenie dla wszystkich mieszkańców  Żywocic. 30.08.2015r  przedszkolaki z Żywocic uczestniczyły w barwnym, wiejskim korowodzie  dożynkowym. Dzieci chętnie dołączyły do rolników w kolorowych strojach, z balonami i  wiatraczkami w ręku. Przy akompaniamencie muzyki orkiestry góralskiej, dzielnie maszerując ulicą Józefa i Kozielską korowód dotarł na boisko sportowe. Impreza dożynkowa dostarczyła dzieciom nowych wrażeń oraz pojęć związanych z tradycją lokalną. 

1.jpeg 2.jpeg


 Zajęcia adaptacyjne w przedszkolu

Adaptacja dziecka w przedszkolu ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania  malucha w nowym środowisku. Mając świadomość  powagi tak ważnego etapu  u małego człowieka nasze przedszkole przykłada szczególną wagę do właściwego procesu wprowadzenia dziecka w przedszkolny świat. We wrześniu w Przedszkolu Publicznym w Żywocicach  odbyły się zajęcia adaptacyjne dla nowych przedszkolaków, które miały na celu pokonywanie niepewności, nieśmiałości, a także przezwyciężanie strachu przed nowym otoczeniem. Dzieci miały okazję poznać siebie, wspólnie się pobawić i zapoznać z przedszkolem.

Zarówno maluchy, jak i starszaki , oprócz zabawy, malowały farbami i lepiły różne rzeczy z plasteliny. Wychowawczynie zachęcały dzieci do zabaw ruchowych, integracyjnych i zabaw na świeżym powietrzu. Wszystkim dzieciom życzymy sukcesów w nowym roku przedszkolnym, wielu niezapomnianych wrażeń i bardzo mile spędzonych chwil w przedszkolu.

3.jpeg 4.jpeg

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).