• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Co nowego w PG2

DOJAZDY DO „DWÓJKI”

Rodzice mieszkający w Otmęcie, którzy wysłali swoje dzieci do Gimnazjum nr 2 w Krapkowicach, niepokoją się dojazdem pociech do szkoły. W odpowiedzi dyrektor PG 2 informuje, że zorganizowanie dowozu dzieci spoza rejonu szkoły wykracza poza jego kompetencje. Jednak dyrekcja troszczy się o wszystkich uczniów, dlatego dołożono wszelkich starań, aby ułatwić tym uczniom naukę w gimnazjum. Właśnie z uwagi na dzieci dojeżdżające z Otmętu autobusem miejskim lekcje w „Dwójce” rozpoczynają się o 7:50. Rano z Otmętu jadą dwa autobusy (miejski i rejsowy Opole – Głubczyce), jeden o 7:30, drugi o 7:35. Na przystanek przy szkole przyjeżdżają o 7:40 i 7:45. Dzięki temu uczniowie dojeżdżający są punktualnie przed lekcjami w szkole, a po zakończeniu zajęć nie muszą czekać na odwóz (siódma lekcja kończy się o godz. 14:00, autobus odjeżdża o 14:10; ósma lekcja kończy się o 14:55, autobus odjeżdża o 15:10). Od lat absolwenci „Czwórki” i „Piątki”, którzy chcieli kontynuować naukę w Gimnazjum nr 2, dojeżdżają autobusem miejskim do szkoły i nie stanowi to żadnego utrudnienia. Tym bardziej, że przystanki autobusowe po obu stronach drogi usytuowane są tuż przy szkole.


„PG2 AKTYWNIE PRZECIW DOPALACZOM”

Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 2 w Krapkowicach, biorący udział w projekcie unijnym Gimnazjalny Inkubator Talentów już  po raz kolejny mieli okazję uczestniczenia w warsztatach kreatywnych pt. „Dopalaczom mówimy NIE!” dotyczących profilaktyki uzależnień. Głównym celem spotkania było upowszechnienie wśród uczniów wiedzy na temat szkodliwego działania dopalaczy oraz kształtowanie negatywnej postawy wobec ich używania. W wyniku twórczej pracy uczniów powstała galeria plakatów profilaktycznych, które w pomysłowy sposób ostrzegają przed nieuniknionymi zagrożeniami jakie wynikają z zażywania dopalaczy. Wystawę można obejrzeć na korytarzach szkoły a także na szkolnej stronie internetowej www.pg2.krapkowice.pl.

Łukasz Hendzel


Najlepsza drużyna z PG2!

Drużyna chłopców z krapkowickiego Gimnazjum nr 2 zwyciężyła w „Turnieju Orlika” piłki nożnej o puchar Premiera Rzeczypospolitej. Gimnazjaliści z dwójki pokonali mocną grupę z Głogówka 2:0 i zremisowali z drużyną z Kietrza 2:2. Zdobyte punkty otworzyły drzwi do finału, który odbędzie się w Kluczborku. Spotka się tam 8 najlepszych drużyn z Opolszczyzny. Trzymamy mocno kciuki!

GP2 w turnieju reprezentowali: Filip Bień, Karol Białoń, Michał Daniszewski, Alan Mordak, Patryk Pawlicki, Jakub Szczepanik, Paweł Detko i Patryk Lenartowski.

1.jpeg


PG 2 najlepsze w rejonie

Inauguracja Turnieju Orlika

Marzenia są! Cele wyznaczone!

 Ruszyła VI już edycja Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP. Na „Orlika” usytuowanego przy Wrzosowej w Krapkowicach, przybyły 3 drużyny dziewcząt z krapkowickich gimnazjów.

W finale eliminacji gminnych, w kategorii dziewcząt w wieku 12-13lat Publiczne Gimnazjum nr 2 pokonało drużynę z Zespołu Szkół Sportowych oraz drugi zespół z PG2

W składzie zespołu zwycięskiego grały: Natalia Adamczyk, Nikola Adamczyk, Martina Sanetra, Zuzanna Zyśk, Alicja Kowohl, Julia Gregarek, Myszka Julia, Moritz Magdalena, Kowohl Alicja, Gabor Sylwia, Migus Weronika, Kontny Dominika

Warto wiedzieć, że „Do tegorocznej rywalizacji w największej i najbardziej prestiżowej imprezie piłkarskiej dla dzieci i młodzieży w naszym kraju zgłosiło się ponad 15 tysięcy zespołów, z czego blisko 6 tysięcy to drużyny dziewcząt. W sumie, w pięciu dotychczasowych edycjach turnieju wystąpiło ok. 700 000 dzieci i młodzieży z całej Polski!

2.jpeg


Super pogoda sprzyja zajęciom

rekreacyjno - sportowym w plenerze

Młodzież z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Krapkowicach pod opieką Zofii Żmudy i przewodnika po trasach rowerowych panem dyrektorem Antonim Chlipałą, spędziła aktywnie i miło czas w lasach naszego powiatu. Łącząc przyjemną jazdę z piknikiem przy ognisku, poznawali trasy leśne wskazane przez dyr. Antoniego Chlipałę. Pan Antoni z wielką pasją zachęcał młodzież do tego typu aktywności. 

3.jpeg

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).