• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wycieczka w ZOO pierwszaków z ZSS nr 1

W poniedziałek 21 września pierwszaki z Zespołu Szkół Sportowych Nr 1 w Krapkowicach wyruszyły na swoją pierwszą szkolna wycieczkę. Siedemdziesięciu czterech uczniów wraz z opiekunami odwiedziło opolskie ZOO. Przed wyjazdem dzieci przypomniały sobie zasady zachowania w czasie podróży oraz w ogrodzie zoologicznym, opowiadały również w jakim celu tworzy się miejsca takie jak ZOO i dlaczego warto chronić zwierzęta.

Około godziny 10 pierwszaki dotarły na miejsce. W ZOO przywitały je wesoło małpki, które swoim wyglądem i zachowaniem sprawiły dzieciom wiele radości. Następnie uczniowie odwiedzili uchatki, które również bardzo ich zafascynowały. W ZOO na pierwszaków czekało także mnóstwo innych atrakcji. Odwiedziły tajemniczą jaskinię, w której mieszkały ogromne pająki i inne ciekawe stawonogi. Jednak to nie napędziło dzieciom strachu i ruszyły w dalszą drogę – spacer dookoła świata! Odwiedziły azjatycki step, na którym mogły oglądać wielbłądy oraz rysie a także afrykańską sawannę, po której przechadzały się piękne żyrafy, zebry czy hipopotamy. Następnie pierwszaki urządziły mały piknik. Po nim, pełne sił, ruszyły w dalszą wędrówkę. Kolejnym kontynentem, który odwiedziły była Australia. Tam też dzieci podziwiały kangury i emu. Po drodze odwiedziły także Minizoo, w którym mogły pogłaskać króliczki i alpaki. W Minizoo stróżami były gęsi, które potrafiły nieco postraszyć tego, kto zapomniał jak należy zachowywać się w domu zwierząt! Po tej przygodzie grupa z „Piątki” wyruszyła do Ameryki Południowej. Tam ogromny podziw dzieci wzbudziły wielkie dzikie koty, takie jak puma i jaguar. Pierwszaki odwiedziły także barwne ary i mrówkojada, który bardzo je zainteresował.

Czas spędzony w opolskim ZOO minął najmłodszym uczniom niezwykle szybko, większość z nich chciała ponownie odwiedzić ulubione zwierzątko. Z pewnością po tej udanej wyprawie pozostaną wspaniałe wspomnienia, które dzieci zapamiętają, podobnie jak ciekawostki o egzotycznych zwierzętach, na bardzo, bardzo długo!

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).