• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Dożynki w Dąbrówce Górnej 2015 - fotorelacja

Tegoroczne Dożynki Wiejsko-Parafialne w Dąbrówce Górnej odbyły się w niedzielę 27 września br. Tradycyjnie uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym.

O godzinie 14:00 spod kościoła wyruszył ulicami wsi barwny korowód dożynkowy. W korowodzie wzięli udział zaproszeni goście oraz mieszkańcy Dąbrówki, którzy przygotowali przepięknie udekorowane platformy ukazujące przeróżne, wesołe scenki rodzajowe. 

Przejazd korowodu zakończył się na ul. Cmentarnej przy domu DFK w Dąbrówce Górnej, obok którego pod dużym namiotem odbyła się dalsze uroczystości dożynkowe.

Część oficjalną otworzył sołtys Damian Kluczny wraz z Wernerem Koppe – radnym rady miejskiej wywodzącym się z tej miejscowości. Następnie starostowie dożynkowi – pani Krystyna Piechota i pan Marek Dzięcielewski przekazali na ręce Burmistrza Krapkowic – Andrzeja Kasiury tradycyjny chleb dożynkowy.

Po zakończonej części oficjalnej na scenie zagościły dzieci z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Rogowie Opolskim ze swoimi występami artystycznymi,  orkiestra Oder Blass Band i wiele innych.

W miłej atmosferze mieszkańcy bawili się do późnych godzin wieczornych. W imieniu organizatorów składamy serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych dożynek.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).