• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

„Dzień ziemniaka” w Ściborowicach

W dniu 10.09.2015r. smakosze tej często niedocenianej bulwy mogli liczyć na rozkosz dla podniebienia. Gospodynie ze Ściborowic potrafią zrobić z ziemniaka dosłownie wszystko: pierogi, knedle, sałatki, kluski, kuleczki serowo-ziemniaczane, ziemniaki z ogniska, babki ziemniaczane to tylko niektóre z nich. Atrakcją wieczoru był Kugiel – potrawa pochodząca z Kielc. Aby ją przyszykować potrzebne jest kilka rodzajów mięs, ziemniaki, bukiet warzyw , przyprawy i poczucie smaku czym nie wątpliwie dysponował Pan  Krzysztof Mazurek – kucharz amator. Podczas uroczystości odbył się konkurs na „NAJSMACZNIEJSZĄ POTRAWĘ”.
W  związku z tym, że różnorodność i smak każdej z potraw był dla jury wyjątkowy, nagrodzone zostały wszystkie potrawy zgłoszone w konkursie. Uroczystości zakończono występami artystycznymi .

SAM_1722.jpeg SAM_1724.jpeg SAM_1730.jpeg SAM_1739.jpeg

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).