• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Otwarcie boiska w Dąbrówce Górnej

Mieszkańcy wsi Dąbrówka Górna dość licznie zebrali się mimo zimna w sobotnie popołudnie (26.09.15) na placu szkolnym. Powodem tak licznego zgromadzenia było uroczyste poświęcenie obelisku fundatora boiska szkolnego.

            Wśród zgromadzonych uczestników znaleźli się Jürgen i Gabrielle von König z Niemiec – założyciele fundacji imienia Ludolfa von König- zmarłego tragicznie ich syna, burmistrz Miasta i Gminy Krapkowice Andrzej Kasiura, radny gminy i lider Stowarzyszenia Rozwoju i Odnowy Wsi Dąbrówka Górna Werner Koppe, sołtys wsi Marian Kluczny,  Prezes Rogowskiej Hodowli Roślin Marian Górecki, dyrektor szkoły wraz z pracownikami.

            Punktualnie o godz.16.00 proboszcz Dąbrówki Górnej Piotr Hetman dokonał poświęcenia pamiątkowego obelisku oraz boiska szkolnego. Sołtys wsi w imieniu mieszkańców wręczył darczyńcom piękne podziękowanie. Burmistrz Krapkowic powiedział, że w życiu często tak bywa, że tragedia jednych przekłada się na pomoc innym. Tak było
w tym przypadku. Tragiczna śmierć syna Państwa König – Ludolfa stała się powodem założenia  przez nich fundacji, która pomaga dzieciom i młodzieży z gminy Krapkowice.

            O zabranie głosu został również poproszony Jürgen von König.  Wzruszony powiedział, że przed piętnastu laty pękło im serce. Ale śmierć syna dała im siłę do pomagania innym. Boisko, które powstało przy szkole na pewno będzie służyć dzieciom. W tym miejscu należy wspomnieć, że cały koszt boiska wyniósł około 100 tys. zł, natomiast fundacja państwa von König wsparła projekt kwotą blisko 50 tys. zł, pozostałą część pozyskano ze środków zewnętrznych PROW poprzez LGD Kraina Św. Anny.

            Po części oficjalnej wszyscy goście zostali zaproszeni na kawę i ciasto. Mimo niesprzyjającej pogody uczestnicy uroczystości długo jeszcze rozmawiali. Spotkanie to stało się okazją  do głębszej integracji mieszkańców.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).