• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Spotkanie Burmistrza Krapkowic Andrzeja Kasiury z przedstawicielami ECO S.A. - relacja

     W dniu 24 września  br.  Burmistrz Andrzej Kasiura spotkał się z przedstawicielami działu handlowego Energetyki Cieplnej Opolszczyzny S.A. w Opolu. Na spotkaniu omówiono możliwość  przyłączenia Osiedla Powstańców Śląskich oraz innych budynków wielorodzinnych położonych na terenie miasta Krapkowice do centralnej sieci ciepłowniczej. Poruszone zostały kwestie formalno-prawne oraz finansowe związane z realizacją inwestycji w ramach Programu KAWKA.

To już kolejne spotkanie do jakiego doszło w związku z ujęciem  przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu Krapkowic na liście miast, na terenie których mogą być realizowane zadania związane z likwidacją niskiej emisji oraz wspierające wzrost efektywności energetycznej i rozwój rozproszonych odnawialnych źródeł energii.  Wcześniejsze spotkanie miało miejsce 16 września br. w Publicznym Gimnazjum Nr 2 w Krapkowicach, na które zaproszeni zostali mieszkańcy osiedla Powstańców Śląskich. Na spotkaniu tym przedstawiciele ECO S.A. przedstawili nowe możliwości związane z podłączeniem do sieci ciepłowniczej, głównie w zakresie finansowania przedmiotowego przedsięwzięcia. Udział w konkursie daje bowiem możliwość otrzymania  dofinansowania w wysokości do 55% kosztów kwalifikowanych.

Póki co czekamy do dnia 2 października br. na dostarczenie przez właścicieli budynków wielorodzinnych kart inwentaryzacyjnych, w oparciu o które ECO S.A. będzie mogła sporządzić wniosek o dofinansowanie podłączenia istniejących obiektów (ogrzewanych ze źródeł lokalnych przy wykorzystaniu paliwa stałego) do centralnego źródła ciepła wraz z podłączeniem obiektu do sieci.

Karty inwentaryzacyjne wg poniższego wzoru należy składać do Wydziału Gospodarki Gruntami, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta i Gminy w Krapkowicach (II budynek,II piętro, pokój 37). 

PDFKAWKA Karta inwentaryzacji obiektu KRAPKOWICE III nab├│r.pdf 

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).